dejlik
27.08.13,09:17
Dobrý den,

Je možné vystavit faktúru za služby poskytované v septembri už v auguste? Aniž by šlo o zálohovú faktúru?
ďakujem
avalik
27.08.13,09:34
vystavit zalohovu fakturu (predfakturu) - nedanovy doklad ... po uhrade vystavit danovy doklad - fakturu k prijatej zalohe
Antonia Jendrišáková
27.08.13,09:34
Ak príjmeš peniaze v auguste 2013, musíš vystaviť fa do 15 dní od prijatia peňazí s dátumom vzniku daňovej povinnosti v deň prijatia sumy.
dejlik
27.08.13,09:37
áno, tak to sem to chcela urobiť, ale padla tu otázka, či nie je možné vystaviť normálnú fakturu, ale už v auguste...
dejlik
27.08.13,09:38
a musí to byt prostrednictvom zálohovej faktúry? nebo je možno vystavit fakturu za poskytnutí služby za september s DUZP už v auguste?
Antonia Jendrišáková
27.08.13,09:56
Prijatím peňazí, riadna fa. Zdaniteľné plnenie deň prijatia peňazí. Pozri § 19 ods. 4 Zákona o DPH.
avalik
27.08.13,09:57
faktura sa vystavuje pri dodani tovaru alebo sluzby alebo pri prijati platby pred dodanim tovaru alebo sluzby