AdrianaDk
27.08.13,12:45
Dobrý deň, prosím Vás môžete mi poradiť?
Zamestnávam na dohodu brigádnika, jeho mesačný zárobok nepresiahne sumu 155 eur mesačne, aby som za neho neplatila vysoké odvody, preto sa chcem uistiť či tomu dobre rozumiem...
1. Odvody do zdravotnej poistovne za neho nebudem vôbec platit? to ho nemusim ani na ZP prihlasovať?
2. Ako má vyzerať tlačivo - Výnimka kde študent nechce byt povinne dôchodkovo poistený? Či to môže napisať sama podľa seba?
3. V tom mesačnom výkaze dám ako VZ sumu ktorú zarobí mesačne, dám to iba do koloniek ÚP a GP?

Nájde sa niekto kto mi potrvdí či je to takto spravne? Robím to prvýkrat tak to nechcem pokaziť...ďakujem pekne
kn-alka
27.08.13,11:20
Tu nájdeš tlačivo: http://www.socpoist.sk/2149-menu/55449s

1. študenta do ZP neprihlasuješ ani nič neodvádzaš
2. tlačivo: oznámenie a čestné vyhlásenie nájdeš v linku
3. áno, v mes.výkaze vypisuješ len kolonky ÚP a GP

Mesačný výkaz ideš robiť ručne? Do SP sa posielajú výkazy elektronicky!
V tom linku nájdeš aj dohodu o používaní el.služieb.
AdrianaDk
27.08.13,12:37
Mesačný výkaz robim elektronicky... prosim ta teraz som zistila že za jul ( boli to dva dni) som tohto brigadnika mala prihlaseneho v ZP a v SP s tým že som za neho už odviedla odvody - bolo to malo penazi, len chcem vedieť či to nevadí ked som ho do ZP nahlasila na tie dva dni a či ho netreba nejako odhlasit....a prosim ta nemam na SP zaniesť to tlačivo o tom oznámení ? či to si iba ja založim k papierom? dakujem ti
kn-alka
27.08.13,12:40
Oznámenie ostáva u teba, študent ti ho musí podpísať. čo sa týka mylného prihlásenia do ZP, radšej sa kontaktuj s nimi, povedia ti presne ako postupovať pri zrušení prihlásenia.