tim18
27.08.13,14:15
Dobrý deň,

Mám menší problém. Kupoval som tovar do svojho eshopu z Anglického internetového veľkoskladu a nejako som si nevšimol pár vecí. Zaregistroval som sa do jedného internetového veľkoskladu s tovarom, ktorý predávam a nevšimol som si, že vždy keď sa prihlásim na danú stránku všetky ceny sú bez DPH (ang. VAT) a 2 krát som takto aj nakúpil. Keď sa tam človek neprihlási ceny sú s DPH, nikde som nevidel o tom žiadne upozornenie a ani som sa o tom nedočítal v obchod. podmienkach daného internetového veľkoskladu. A všimol som si to iba náhodou prednedávnom. Som neplatca DPH v SR a kúpil som tovar bez DPH. Ako som spomínal, 2 krát som tam nakúpil v cene približne 65libier a 65 libier čo je približne 160eur spolu za oba nákupy. Chcel by som sa opýtať čo mám teraz robiť, ako to vyriešiť a tak. Čiastka za ktorú som spravil nákup neni moc vysoká, ale nechcem mať žiadne zbytočné problémy poprípade pokuty a nič podceniť. Poradí mi niekto? Vopred ďakujem
KEJKA
27.08.13,13:49
máš faktúru s angl. VAT a VAT=nula, ? tiež je tam odkaz, že zdaňuje príjemca tovaru? malo by tam byť tvoje ičDPH SK, čo nie je, lebo nie si registrovaný.
Je to chyba dodávateľa, nie tvoja, ak si neuviedol niekde svoje DIČ s prefixom SK a tak by si uviedol dodávateľa do omylu.
Bud nerob nič - však ty si chcel nakúpiť s DPH a nie bez, čo je tvoje právo do sumy necelých 14000 EUR za rok.
Alebo
ak stíhaš, zaregistruj sa podľa §7, dostaneš svoje ičDPH SK............ a odvedieš DPH na Slovensku
tim18
27.08.13,14:18
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Na prvej faktúre spred mesiaca nemám nič také čo ste mi napísali. Je tam iba celková suma za tovar a poštovné. A ako to mám teda riešiť keď je to chyba dodávateľa? Prvý nákup som robil pred cca mesiacom a druhý nákup pred dvoma dňami a ešte mi tovar neprišiel.
KEJKA
27.08.13,17:09
ak je tam len celková suma, ako vieš, že je to bez DPH?. Aj odvolávka na povinnosť samozdanenia je povinnosť na strane dodávateľa. Pokiaľ nie sú na faktúre iné údaje v zmysle mojej odpovede, tak to eviduje ako nákup v konečnej cene - žiadny problém.
tim18
27.08.13,20:10
pri daných výrobkoch je cena bez DPH a pod tým malinkými písmenami s DPH, ale mne to započítalo tie ceny, ktoré sú akože bez DPH. Nevšimol som si to a ani som na to nikde nebol upozornený a na faktúre to tiež nikde nie je. Počas registrácie som nezadával žiadne firemné údaje. Iba svoje meno a adresu, tak nechápem ako môžu dávať hocikomu bez DPH. Tie údaje, ktoré ste mi opísala tam na faktúre nie sú. Proste iba celková suma ako som spomínal. A asi máte pravdu. Ďakujem za odpoveď, som troška kľudnejší :)