makapusa
27.08.13,14:30
zaujimalo by ma,ak mam s.r.o. so sidlom v panelaku. Musim mat oznacenu schranku a dvere s nazvom firmy a inymi nalezitostami.

a co v pripade P.O.BOX adresy,stale by som mal mat oznacene sidlo firmy,ci staci na schranku nalepit "oznacenie".
avalik
27.08.13,13:33
(3) Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä:
c) miesto podnikania fyzickej osoby, sídlo právnickej osoby,

(7) Ustanovenia o označovaní prevádzkarne sa primerane vzťahujú aj na združené prevádzkarne, na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na technické a technologické zariadenia určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti. Ustanovenia o oznamovaní zriaďovania a zrušovania prevádzkarne sa vzťahujú aj na združené prevádzkarne a na priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti uvedené v odseku 3 písm. a) a d).

§ 30

(1) Podnikateľ je povinný prevádzkareň označiť najneskôr v deň začatia prevádzkovania živnosti. Spôsob označenia prevádzkarne určujú osobitné predpisy.33)

33) § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka.
§ 14 zákona č. 634/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.

§7 (3) Prevádzkárňou sa rozumie priestor, v ktorom sa uskutočňuje určitá podnikateľská činnosť. Prevádzkáreň musí byť označená obchodným menom podnikateľa, ku ktorému sa môže pripojiť názov prevádzkárne alebo iné rozlišujúce označenie.

POBOX ti sluzi len na dorucovanie posty - nemozes ho mat ako sidlo
Economic
27.08.13,16:58
Ak je sídlo v paneláku, stačí na schránke označiť obchodné meno. Na dverách nie je treba.
makapusa
28.08.13,18:44
ked budem mat P.O.Box treba oznacovat stale moju schranku na byte ?
Atomer.sk
29.08.13,17:55
Pokial mas sidlo v panelaku, tak musis mat oznacene sidlo. Je jedno, ze mas nejaky P.O.BOX na prijem posty. POBOX nie je tvoje sidlo firmy.
POBOX mas zrejme na prijem posty, ked si casto mimo domu. Na to je ale lepsie zriadit si virtualne sidlo (http://www.mojesidlo.sk/virtualne-sidlo-firmy/), kde sa ti kombinuje jak sidlo firmy, tak prijem posty. Vyhody oproti POBOXu je viacero. Napriklad, ze u virtualneho sidla mas online system, kde vidis co ti prislo. Mozes si dat zasielky preposlat, naskenovat a pod.