janodana
27.08.13,17:18
Prosim Vas o radu.......na drevenu podlahu na chalupe chceme pouzit napustaci olej, ale chceli by sme ho tmavsi, neviete poradit, ci sa da namorit drevo a ci chyti olej potom don?
vulxy
27.08.13,19:10
dost nejasna otazka....najprv chces namorit ...potom olej???...ja som si namoril v jednej izbe(smrek) sletlejsim teak-om a musim si vynadat .-..to bola najvacsia hlupost aku som mohol urobit...prvy rok este akotak ale teraz vyzera strasne hnusne,akoby spinava-plesniva a uz tomu nic nepomoze,mam este dve izby tiez smrek ale uz sa ich ani nedotknem,su pekne tak ako su....surove.
Radomir_svk
30.08.13,17:46
Drevo aj tak stmavne ked je podlaha nova das napustaci olej, ja som daval tiez a rok pekne drevo stmavlo, drevo ked napustis olejom tak ti neostane ako ked ho nalakujes befarebnym lakom.
Stefan2005
30.08.13,18:09
Drevená podlaha napustená olejom sa nezvykne moriť, ale tónovať aj farbiť s krycími alebo transparentnými dekoratívnymi voskami; na ne sa odporúča naniesť ďalší náter tvrdým voskom.
Vo všeobecnosti sa doporúča ošetrenie drevených podláh u tmavého dreva, u svetlých odtieňov tento postup vyžaduje precíznosť pri napúšťaní a náročnú údržbu v budúcnosti
buchač
30.08.13,18:09
Namoriť sa dá ...
Olej sa chytí ...

Výsledok uvidíš neskôr ....

Ale nič predsa nevráni urobiť nejakú kontrolnú vzorku niekde v kúte miestnosti a po nejakom čase ( zima ide ) natrieť komplet podlahu , alebo upustiť od zámeru ...

Holt , ale náklady na matroš budú nejaké , takže by som kupoval čo najmenšie možné balenia ...


Záleží aj od podlahy , o akú sa jedná ...nová - stará ...
Ak nová , drevo stmavne po určitej dobe samo a chytí pekný odtieň ...
Ak stará , nuž nejaký repas sa občas hodí ....

Ale osobne by som ten olej nepoužíval ...
No to je iba môj názor...