Ekonomka-SR
27.08.13,21:38
ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Moj znamy vykonava na zivnost stolarsku cinnost. Rad by presiel na s.r.o., hlavne aby sa vyhol vysokym odvodom. Zaroven planuje postavit dielnu a nakupit nejake stroje, tak chcel by sa stat aj platitelom DPH, aby mohol odpocitat DPHcku pri kupe novych strojov a z dielne, na com by dost usetril. Aj Vas nazor je taky, ze by bolo vyhodnejsie prejst na sro a stat sa platcom DPH? Dakujem
Moja SRO
28.08.13,07:09
založiť SRO, živnosť zrušiť, v SRO sa zamestnať, všetko ďalej riešiť tak, ako píšeš
Hakika
28.08.13,07:52
súhlasím, až na "v SRO sa zamestnať" , to si treba prepočítať. Možno ako zamestnanec v sro bude platiť vyššie odvody ako živnostník. Závisí od mzdy a od toho, koľko odvádzal ako živnostník.
oriesok
28.08.13,08:43
ja by som povedala zamestnať sa v sročke napr. na 4hod.prac.čas a mesačnú mzdu 300 € a z toho odvody , sú menšie ako z minim.mzdy, keďže VZ je 300 €
marjankaj
28.08.13,08:46
A potom ten dôchodok:eek: Alebo sa spoliehaš na sociálne dávky?:rolleyes:
Chrusťa
28.08.13,09:01
my sa dôchodku nedožijeme, keďže tá hranica nároku na dôchodok sa krásne, ale isto predlžuje, preto treba riešiť situáciu teraz a nespoliehať sa na dôchodok...sählasím s názorom oriešok a tým, že otvoriť jednoznačne s.r.o. živnosť zrušiť, no najlepšie ešte do 1.10.2013 kedy budú platiť nové pravidlá pri zakladaní s.r.o. zmenou Obchodného zákonníka
oriesok
28.08.13,09:03
to sú už iné dôsledky, zadavateľ sa práve chce vyhnúť vysokým odvodom ako udáva, preto ten návrh na nízke odvody,mladí ľudia sa tým nezaoberajú ,ktovia čo bude za 20 rokov, či budú vôbec dôchodky!?
marjankaj
28.08.13,09:11
To bude ten "lepší" prípad. Horšie bude ak budeš na dôchodku do 90ky. A všetko pekne podražie. A tvoje deti ťa potom určite budú s radosťou dotovať aj 30 rokov. Prípadne si zoberú na to pôžičku.:eek:
marjankaj
28.08.13,09:26
Veď práve preto sa vytvoril druhý pilier. Koľko si tam uložíš, toľko potom dostaneš.
Emka Roman
28.08.13,10:07
Pokiaľ ovládaš malú násobilku príklad :
odvádzaš mesačne SP 100 evri
budeš jej to odvázať 6 rokov, kým v 62 pôjdeš do dôchodku
SP ti na tvoj dôchodok (z tých 100 evri) dá asi 15 evri mesačne

Musíš sa dožiť aspoň 100 rokov (62 + 100/15 * 6 ) aby ti SP vrátila toľko, koľko si jej dal

PS
Poznám aj lepší spôsob investovania

PS2
A o solidárnosti mi nevravte, pokiaľ(hranolova) vláda :D / vlády šafária tak ako šafária
Emka Roman
28.08.13,10:07
Nooooooooooooooooooo :D
marjankaj
28.08.13,10:12
To nie je o investovaní. Vláda(a nielen táto ale všetky) musí vyplácať dôchodky. A peniaze získa aj iným spôsobo. Môže napríklad zvýšiť dane. Alebo zaviesť eutanáziu po šesťdesiatke. Do poisťovní sa neinvestuje. Aj povinné zmluvné poistenie vozidiel pokladáš za investovanie? To sa načakáš kým ti to vrátia.:eek:
Mibi79
28.08.13,11:01
... mzdu si môže kedykoľvek zvýšiť ak bude chcieť kvôli dôchodku odvádzať vyššie poistné. a ako vraví oriešok...kto vie čo bude o 20 rokov?? Či nešetríme teraz pre niekoho iného , nie pre naše dôchodky..ktovie..
ilona
29.08.13,08:31
Či budú dôchodky, to naozaj nikto nevie, ale ako píše marjankaj je dobre myslieť aj na to. Tiež poznám ľudí ktorí neodvádzali, aj mali z čoho a teraz keď prišla choroba, ktorá môže navštíviť každého nemajú skoro žiaden príjem. Odvody sú nie len dôchodok,ale aj PN, ošetrovačky. Treba si ozaj zvážiť ako je človek zabezpečený na takéto obdobia.
marjankaj
29.08.13,09:01
Samozrejme prispievame na dôchodky terajším dôchodcom a aj budúcim , ktorí nie sú v druhom pilieri budeme prispievať. Veď si to sami nespôsobili.
Alebo ich máme nechať skapať?
Ekonomka-SR
02.09.13,20:40
a Ty veris, ze stat sa o Teba postara? :0
Ekonomka-SR
02.09.13,20:43
Oriesok Ty si ma presne pochopil. Kvoli tomu chce prejst moj znamy na s.r.o., aby sa vyhol odvodom. Je moznost, ze v s.r.o. by vobec nemusel odvadzat odvody?
Ekonomka-SR
02.09.13,20:46
ved podobne to je aj so zdravotnym poistenim..........mesacne platim nemale odvody a ked idem k doktorovi pozeram, ci mam v penazenke aspon 50 Evri, aby ma vysetril. Samozrejme pisem o sukromnych doktorov, ale u statneho by sa ani neunuvali vysetrit ma, aspon podla mojich skusenosti. Dufam, ze som sa tym nikoho nedotkla a neurazila.
marjankaj
02.09.13,21:02
A tvrdil som niečo také?
Ak nebudeš platiť odvody, tak do druhého piliera sa nič nedostane a to sú tvoje peniaze. Koľko si tam uložíš toľko budeš mať.