Fanny62
27.08.13,20:53
Po konzumácii väčších dávok mangoldu (bez citronu, alebo čerstvej papriky) mám pocit bolestivého tlaku v podbrušku. Gynekolog, chirurg aj urolog mi povedali, že u nich problém nemám. Na kolonoskopii som zatiaľ nebola, snažím sa o adstánenie problémov stravou, alebo nejakými čajmi.
Ten mangold som už asi 2 týždne nejedla, ale ten tlak v podbrušku mám stále. A ešte mám aj veľkú plynatosť, čo som predtým nemala. Preto som myslela nejaké prečistenie čriev prirodzenou formou. Len neviem čím. Reflux určite nemám.
Ekonomka-SR
27.08.13,19:08
a to mas take problemy len u toho mangoldu? niekto ma probem so stravenim surovej stravy...........treba hlavne dobre prezuvat.
avalik
27.08.13,19:42
a internista co na to? kolonoskopiu ti robili?
meha
28.08.13,06:05
Zrejme to bude zapričínené len vyššou konzumáciou Mangoldu. Mangold je spravidla bohatší na kyselinu šťavelovú než špenát. Kyselina vytvára s vápnikom v črevách nerozpustné zlúčeniny a v prípade nadmernej konzumácie mangoldu zabraňuje telu v zúžitkovaniu tohto minerálu dôležitého pre kosti. Ideálna porcia mangoldu na osobu je 150-200g.
meha
28.08.13,11:10
Skús aj gastroenterologické vyšetrenie-či náhodou nejde o reflux
avalik
28.08.13,12:03
meha, reflux je vracanie potravy zo zaludka do pazeraka ... zadavatelka pise o bolestiach v podbrusku
avalik
28.08.13,12:08
urcite sa daj vysetrit internistom - gastroenterologom, odbery krvi, USG ... nemusi ist hned o kolonoskopicke vysetrenie - oddalovanim vysetrenia pitim cajickami a amaterskym cistenim criev si mozes skor uskodit
meha
28.08.13,14:33
Reflux som spomenula len preto,že v ojedinelých prípadoch zvyknú ľudia mať aj tento netypický príznak.V každom prípade môže to byť čokoľvek,môže ísť aj o podráždenie čriev a vyšetrenie gastroenterológom len pomôže.Odbery sú namieste aj keď podľa mňa ich mala robené.