alikmalik
27.08.13,21:17
Dobry den, mam otazocku tykajucu sa pravnej stranky. Sud urcil mojmu otcovi prispievat vyzivovaciu povinnost, povinost trvala kym som chodila na strednu skolu a na vysku. Vysku som z osobnych dovod nedokoncila, bola som 2mesiace evidovana na urade prace a momentalne pracujem na trvaly pracovny pomer.Otec mi stale posiela vyzivne. Co s tym?Uz nan zrejme nemam narok?Moze ho odo mna casom vymahat?Ako to mam riesit?Mam podat na zrusenie vyzivneho?S otcom nekomunikujem, nie sme v kontakte a ani sa s nim uz v zivote nechcem stretnut.Dakujem za Vase rady
ivka70
27.08.13,19:22
Uz od evidencie na UP narok na vyzivne nemas, otec od teba , kedze si plnoleta, moze ziadat vyzivne, zaplatene v case, ked si uz bola schopna sa sama zivit (co je od zanechania studia) a bude mat narok si ho vysudit.

Ty navrh na zrusenie vyzivneho nedavas, ty oznam pisomne otcovi, ze dna xx.xx.xxxx skoncilo tvoje VS studium a od toho dna nie je povinny nadalej platit vyzivne.
A bud rada, ak ti nenapise spat, ze mu teda vyzivne od toho casu mas vratit na ucet. Ak to urobi, musi ho vratit.

P.S.: Peniaze od otca brat mozes, ale komunikovat s nim, to uz nie?????
alikmalik
27.08.13,19:26
Dakujem za rychlu odpoved, co sa tyka tej komunikacie ja som chcela aj som za nim bola osobne, ale on ma odmietol...