cali111
28.08.13,08:59
Dobrý deň,

v piatok 23.8.2013 prišli pozrieť moje inzerované auto štyria záujemcovia tmavšej pleti s GA. Pôsobili slušným dojmom.
Popísal som im všetky závady, ktoré auto má /boli uvedené aj priamo v inzeráte/, následne si auto odskúšali a nastalo dohadovanie o cene. Podobné autá sa inzerujú v cenách od 4.000,- a vyšie moja cena bola 2.500,- a nakoniec som im ju znížil na rovných 2.000,-. Ale ani s tým neboli spokojný tak som im povedal že z toho nič nebude, nižšie s cenou ísť nemôžem a dal som sa na odchod. Keď to zbadali tak povedali že ho berú.
Podpísali sme klasickú zmluvu vytlačenú z internetu a vyplatili mi uvedenú čiastku, odovzdal som im auto s malým TP, a s tým že keď ho v pondelok na nich odhlásim veľký TP im pošlem poštou.
To som aj spravil, v pondelok 26.8. do obeda som poslal doporučene 1.triedou veľký TP.
Problémy nastali hneď na druhý deň 27.8., keď ho už mali v rukách. Zatelefonovali my že auto sa im pokazilo, preplo sa do servisného režimu a dá s ním ísť max. 30 km/h.
Vraj sa pokazila automatická prevodovka /s ktorou som mimochodom predtým nemal nikdy žiadne problémy/ a že chcú vrátiť čiastku 600 eur inak my auto dotiahnu a budú chcieť plnú sumu s tým som samozrejme nesúhlasil načo my zložili telefón. Keď som im za pár minút volal nazad tak už chceli len 300 eur. Ja som im ponúkol že nechám auto skontrolovať v servise, kde mi servisovali a nejako to vyriešime. Tiež to skončilo zložením telefónu. Večer my od nich prišla SMS že buď sa dáko dohodneme alebo privezú auto na moju adresu a keď im hneď nevrátim peniaze urobia my tam a to citujem ´´rodeo´´.
Tak som zavolal, že akú dohodu majú na mysli, odpoveď bola že chcú 200,- Eur a keď im ich dám tak my podpíšu že sa vzdávajú akejkoľvek ďalšej reklamácie.

Ako si mám overiť, že má auto naozaj poruchu a nechcú ma len dostať o peniaze ? Mám dáku záruku že za týždeň nezavolajú znovu že chcú nazad ďalšie peniaze ?

Neviem ako ďalej ...
ninka24
28.08.13,07:10
Auto videli, vyskúšali, poznali technický stav. Aj keby sa im tá prevodovka rozsypala po 1 km, už to nieje tvoja starosť. Auto odhlásené máš, zruš poistku a je to vybavené! ja by som sa s nimi absolútne nebavila! podpísali kúpno predajnú zmluvu, nieje čo riešiť! Podľa mňa ťa chcú vyslovene "vyrobiť" ! Takže jediné na čo by som pristúpila je zavolať políciu.....
cali111
28.08.13,07:27
Teraz som mu písal SMS že známi zo servisu má cestu do Trenčína a mohol by sa tam zastaviť a napojiť auto na prenosnú diagnostiku aby overil závadu, a ak by tam naozaj bola vyplatí mu požadovaných 200 eur, načo my odpísal že nesúhlasí ...
ninka24
28.08.13,07:52
Podľa mňa si až moc ústretový, ale OK. Aj tak si myslím, že ťa chcú vyrobiť!
cali111
28.08.13,08:13
Snažím sa to dáko vyriešiť aj keď na to nemajú nárok , nikdy nevieš čo môžeš od takýchto ľudí čakať, čoho sú schopný, mám rodinu a aby sa kvôli tomu niečo stalo tak to za to nestojí.
Aj keď dohodnúť sa s nimi zatiaľ veľmi nedá, do telefónu mi povedal že nemá problém aby to technik pozrel do SMS my už ale napísal že nesúhlasí a musím tam prísť ja osobne ... vraj bude jednať iba so mnou ...
ninka24
28.08.13,08:23
Myslím si že časom pochopíš, že s takýmito ľudmi sa jednať nedá a ani neoplatí. (vlastné skúsenosti) Tiež som už zažila pár vyhrážok, ale mne sa osvedčila ignorácia. Tak ako si písal v prvom príspevku, nechcel si sa s nimi už viac jednať o cene, pristúpili na cenu určenú tebou! Takže si myslím buď to auto nechajú prejsť diagnostikou, alebo sa nemáte o čom baviť.
cali111
28.08.13,08:34
Nakoniec sme sa dohodli ,/ak to zase nezrušia/ , že tam prídem zajtra ja aj spolu s technikom ak tam bude naozaj závada tak im vyplatím tých 200 eur.
Neviem čo od toho mám očakávať, možno robím chybu, ale nevidím inú možnosť.
Chcem už mať od nich pokoj.
Len ako sa uistiť že sa za týždeň znovu neozvú a nebudú pýtať ďalšie peniaze ...
Určite si dám podpísať to na čom sme sa dohodli , že im vraciam 200 eur z ceny a oni sa vzdávajú akýchkoľvek ďalších reklamácii, ale myslím že pre nich je to len zdrap papiera, ktorý pre nich nič neznamená ...
Braňo
28.08.13,10:06
práva na reklamáciu sa nemôžeš vzdať počas trvania záručnej doby.
buchač
28.08.13,10:13
štyria záujemcovia tmavšej pleti s GA. Pôsobili slušným dojmom.
...veľká chyba ...obrovská ... ( aj keď nevravím , že všetci sú rovnakí ...ALE !!! )....

a dal som sa na odchod.
Mal si ísť ta het....

Mám dáku záruku že za týždeň nezavolajú znovu že chcú nazad ďalšie peniaze ?
Nemáš ...
Peggynka
28.08.13,10:34
Môj sused "predal" takýmto auto.Za 3 dni prišli tiež s takýmito požiadavkami a chybami a na tachometri o 1500 km viac.Poučil sa. (Obehali Česko a vybavili čo treba-požičovňa zdarma).
cali111
28.08.13,15:52
Môj sused "predal" takýmto auto.Za 3 dni prišli tiež s takýmito požiadavkami a chybami a na tachometri o 1500 km viac.Poučil sa. (Obehali Česko a vybavili čo treba-požičovňa zdarma).
To im vrátil celú sumu ?
cali111
28.08.13,15:59
Je to sila keď pre niektorých ´´ našich spoluobčanov ´´ zákony neplatia a spoliehajú sa na to že sa každý zľakne ich vyhrážok ...
bubkoch
28.08.13,18:40
práva na reklamáciu sa nemôžeš vzdať počas trvania záručnej doby.
lol. samozrejme ze ziadna zarucna doba v tomto pripade neexistuje ...
bubkoch
28.08.13,18:45
od zaciatku im ustupujes, takym pristupom im len ukazujes ze si slaboch a ze im vo vsetkom vyhovies ... z toho vyplyva len jedno, ze sa ich uz nikdy nezbavis, budu ta vydierat do konca zivota ... pokial neukazes razny postoj ...
btw: samozrejme ze na aute ziadna zavada nie je a ze im ide len o peniaze ... uz pri jednani o cene si ukazal ze si mozu dovolit vela
lujza.j
28.08.13,18:53
....na cigánov je iba jedno "rodeo"...ukázať im, že sa ich nebojíš!!!!....oni už s týmto scenárom ktorý nastal išli auto kupovať!!!!
Peggynka
29.08.13,05:16
Môj sused "predal" takýmto auto.Za 3 dni prišli tiež s takýmito požiadavkami a chybami a na tachometri o 1500 km viac.Poučil sa. (Obehali Česko a vybavili čo treba-požičovňa zdarma).
To im vrátil celú sumu ?
Vrátil,prišli piati a vyhrážali sa.Radšej to vzdal.
misoft
29.08.13,16:57
....na cigánov je iba jedno "rodeo"...ukázať im, že sa ich nebojíš!!!!....oni už s týmto scenárom ktorý nastal išli auto kupovať!!!!
To mi pripomenulo môjho známeho - tiež predal auto (staršie, ale dobré) murgošom za pár šupov. Po mesiaci sa dovalil a chceli späť peniaze, lebo :"Motor še pohurkal".
No a on nelenivý , zobral zbraň (legálnu) a spýtal sa murgošov, že ktorý je šofér.
Jeden sa ozval a pýtal sa prečo to chce vedieť.
On im odpovedal, aby ten hnoj spred dverí mal kto odviezť a vytiahol búchačku - murgoši (vraj) tak rýchlo zmizli, že i ten smrad za nimi nestíhal.
cali111
29.08.13,21:22
Takže problém je vyriešený :-)

Nebolo možné sa s nimi dohodnúť, aj keď som naozaj mal snahu, stále si niečo vymýšľali, na čom sme sa dohodli v zápätí rušili, vyhrážali sa a podobne.

Hneď ako my začali zase ráno vyvolávať za peniaze poslal som ich slušne do riti a zložil telefón. Ďalej som nezdvíhal. Prišli ešte dve výhražné sms čo my oni predvedú ...

Tak som poprosil o pomoc kamoša , ktorý má isté kontakty a stačili len dva telefonáty
a je po probléme. Pri prvom telefonáte ešte mudrovali ale pri druhom vraj konečne pochopili súvislosti ...

Toto sa odohralo dnes ráno a odvtedy sa už neozvali a bol som ubezpečený že už ani neozvú.

Presne ako ste písali, s týmito hajzlami sa po dobrom nedá !!!