tRO
28.08.13,11:25
Učiteľka všeobecno-vzdelávacích predmetov učí svoj predmet, ale zároveň na doplnenie úvazku bude robiť aj pedagogického asistenta. Čiže bude mať druhú pracovnú zmluvu. Otázka: do akej platovej triedy ju máme zaradiť, keď financie, ktoré nám kraj prídelil, sú stanovené na 8. platovú triedu. Podľa dosiahnutého vzdelania a katalógu pracovných činnosti by mala byť v 10. platovej triede? Poradí mi niekto? Ďakujem.
avalik
28.08.13,09:47
§ 5
Platové triedy a zaraďovanie zamestnancov do platových tried

(1) Zamestnávateľ zaradí zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti z hľadiska jej zložitosti, zodpovednosti, fyzickej záťaže a psychickej záťaže, ktorú má vykonávať podľa druhu práce dohodnutého v pracovnej zmluve, a podľa splnenia kvalifikačných predpokladov, ktoré sú potrebné na jej vykonávanie.

(2) Zamestnávateľ zaradí vedúceho zamestnanca do platovej triedy podľa najnáročnejšej pracovnej činnosti ním vykonávanej, najmenej do platovej triedy, do ktorej je zaradená najnáročnejšia pracovná činnosť vykonávaná v ním riadenom organizačnom útvare. Rovnako sa postupuje, ak ide o vedúceho zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom zamestnávateľa.


skuma sa najprv pracovna cinnost, ktoru ma vykonavat, a potom splnenie kvalifikacnych predpokladov - ak ma vyssie vzdelanie nezaraduje sa do vyssej PT z tohto dovodu

takze ked mate danu poziciu tabulkovo v 8 PT, tak zaradit do 8 PT ... pripadne poziadat o zmenu na 9. PT

PS: pedagogickeho asistenta mi naslo max. v 9. PT