veronika9001
28.08.13,10:51
Dobrý deň poradcovia,

rada by som sa vás opýtal resp. nechala si od vás poradiť, v situácii keď zakladáme rodičovský byt ako zábezpeku pri žiadosti o úver. S priateľom žiadame o úver a žiadali sme aj mojich rodičov o súhlas na založenie ich bytu. Obaja rodičia súhlasili avšak podmienkou je to, že v prípade nášho rozchodu môj priateľ prevedie svoj podiel pozemku aj budúcej nehnuteľnosti na mňa. Všetci s týmto súhlasíme. Rada by som však pripravila zmluvu, vyhlásenie (neviem) v ktorom by sme túto podmienku napísali. Nechcem ísť s týmto za právnikom , pretože v súčasnosti nemáme dostatok financií na to aby sme to riešili touto cestou a preto sa obraciam na vás. Ako by sme to mali napísať do zmluvy? či je vôbec potrebná zmluva či nebude stačiť nejaké vyhlásenie a podobne. Za každé rady vopred Ďakujem! :-)

s pozdravom Veronika
BXLmiami
28.08.13,09:09
Sú veci na ktorých je veľmi drahé šetriť a toto je jedna z nich.
Doplnenie odpovede-je to nevyhnutné,život je dlhý a nikdy nevieš čo sa stane zajtra.Trochu tu čítaj o takýchto temach v rubrike právo a hodne pochopíš.Výdaj na právnika je vo Vašom prípade absolutne nevyhnutný.Pre obidve strany,nielen pre Teba ale aj pre partnera.
veronika9001
28.08.13,09:12
určite v prípade ak to bude nevyhnutné, tak to budeme takto riešiť, skôr som len chcela vedieť či je nejaká alternatíva a podobne ale Ďakujem za reakciu