swen
16.03.06,10:35
Je možné aby som ako fyzická osoba mohol zastupovať konateľa s.r.o., (ktorý je zároveň jediným spoločníkom firmy) v jednom z predmetov činnosti spoločnosti?Jedná sa o to, aby som mohol podpisovať určité zmluvy za konateľa a nebol v pracovnoprávnom vzťahu so spoločnosťou. Samozrejme všetko so súhlasom konateľa. Existuje na to nejaká zmluva, alebo stačí plná moc?Mal by som to vykonávať bez nároku na odmenu.
Ďakujem.
KEJKA
16.03.06,10:32
a máš záujem to vykonávať a preberať zodpovednosť bezodplatne? to je mimo témy.
Áno, stačí splnomocnenie overenie na matrike, či u notára. Tam sa špecifikuje rozsah plnomocenstva.
STRELEC
16.03.06,10:37
Treba uzavrieť dohodu o plnej moci. Konateľ má právo, pokiaľ mu to nevylučuje náhodou spoločenská zmluva, poveriť kohokoľvek čímkoľvek na čom sa tieto dve strany dohodnú. Činnosť, právomoce, by boli pre firmu ako subjekt. Konateľ je len osoba oprávnená k úkonom, ktorá túto právomoc ďalej deleguje.
kattka.c
14.08.06,08:48
moze konatel dat splnomocnenie mzdarke (externej) aj bez notarsky overeneho splnomocnenia na podpisovanie papierov do poistovni atd? Teda staci ak si len medzi sebou spisu splnomocnenie, pripadne staci ak je to sucastou zmluvy?
Zoltán Kovács
14.08.06,11:27
moze konatel dat splnomocnenie mzdarke (externej) aj bez notarsky overeneho splnomocnenia na podpisovanie papierov do poistovni atd? Teda staci ak si len medzi sebou spisu splnomocnenie, pripadne staci ak je to sucastou zmluvy?

Túto problematiku sme riešili internou smernicou, v ktorej je uvedený aj podpisový vzor es.účtovníka (mňa) a pečiatka, ktorú používam pri podpisovaní a zasielaní mesačných výkazov. V smernici je presne uvedené že na ktoré doklady sa môžem podpisovať a použit pečiatku. Zatiaľ sme s tým nemali problémy pri kontrole.
kattka.c
14.08.06,12:27
Túto problematiku sme riešili internou smernicou, v ktorej je uvedený aj podpisový vzor es.účtovníka (mňa) a pečiatka, ktorú používam pri podpisovaní a zasielaní mesačných výkazov. V smernici je presne uvedené že na ktoré doklady sa môžem podpisovať a použit pečiatku. Zatiaľ sme s tým nemali problémy pri kontrole.

Dakujem, a treba to nahlasit aj na urady? SP, ZP?
kattka.c
14.08.06,18:44
prosim, poradte mi niekto .... treba nahlasit na SP a ZP kto bude podpisovat vykazy?
Braňo
15.08.06,04:12
prosim, poradte mi niekto .... treba nahlasit na SP a ZP kto bude podpisovat vykazy?

áno, treba nahlásiť osobu na podpisovanie výkazov a tkz. kontaktnú osobu. Rozhodne však odporúčam elektronické podávanie.
kattka.c
15.08.06,16:20
dakujem,
staci to formou oznamenia, alebo je na to nejake specialne tlacivo? :rolleyes: slubujem ze to je posledna otazka :p
ajobs
15.08.06,21:20
dakujem,
staci to formou oznamenia, alebo je na to nejake specialne tlacivo? :rolleyes: slubujem ze to je posledna otazka :p

Stačí bežným listom.
Ale notársky overené splnomocnenie je úplne najlepším, a právne najčistejším riešením.
Ak ide o zastupovanie v právne významných veciach, dá sa to riešiť aj cez inštitút prokúry - tá sa ovšem zapisuje do OR.