Palo7474
28.08.13,14:09
Dobrý den
Chcem sa informovať či môžem uzavrieť dohodu so živnostníkom na pozíciu ako predavač, len s tým rozdielom žeby blokoval na svojej vlastnej kase, na mojej predajni, môj tovar.. Na predajni by sa nachádzali dve kasy (moja a "predavača"), Dotyčný zamestnanec by mal menovku s prac. pozíciou : Sprostredkovateľ predaja.
kn-alka
28.08.13,12:11
Ak bude blokovať na svoje meno, musí ten tovar od teba kúpiť.

.... ešte som sa s takýmto prípadom nestretla
Tweety
28.08.13,12:12
Takýto nápad určite nie je dobrý. Jeho kasa, jeho peniaze. Veď ju má registrovanú na DÚ, či?
tictac7
28.08.13,12:13
sprostredkovateľ predaja nie je predávajúci. Keby si to takto "poriešil" u koho by si kupujúci uplatňovali prípadné reklamácie? A on si erp prihlási kde? Na akú prevádzku? na Tvoju? to hádam nie... A Tržba bude jeho?
Tweety
28.08.13,12:13
Ľudia vymyslia tie najpodivnejšie veci.
Palo7474
28.08.13,12:16
tak samozrejme že tržba by musela byt oficialne jeho. uzavrela by sa zmluva o komise. a následne by mi každý vecer poslal zoznam predaného tovaru a ja následne jemu faktúru.
Palo7474
28.08.13,12:17
somozrejme že ráno by sa podpisoval aktuálny zoznam tovaru na komis
Palo7474
28.08.13,12:21
tie podivne veci sú v podstate odpoveďou na ešte podivnejšie zákony,a vzhľadom na to sú ľudia nútený hľadať spôsoby.
Zita5
28.08.13,15:20
Môže použiť svoju ERP riadne zaregistrovanú na DU.Môže predávať svoj tovar, ktorý oficiálne nadobudne .Musí mať živnostenský list na danú podnikateľskú činnosť .V neposlednom rade sa musia vyriešiť aj prevádzkové náklady na spoločne využívaný priestor obchodný na vykonávanie podnikateľskej činnosti s tým, že ak ste v prenájme , prenajímateľ musí dať súhlas na využívanie týchto priestorov .I napriek všetkému to bude nepochopiteľné .......možno aj pre kontrolu .
Náklady na energie a prenájom predsa za iného podnikateľa nemôžete znášať a uplatňovať Vy, ak druhá osoba tam dosahuje taktiež zdaniteľný príjem ako Vy.

Pôvodne plánovaná Dohoda so živnostníkom ako "predavač " je z Vašej strany vlastne uvažovanie ako obísť Zákonník práce .Myslím, že v tomto sa nemýlim.Živnostník na podklade živnostenského listu nemôže byť zamestnancom.Tým sa stane na základe pracovnej zmluvy mimo živnostenského povolenia .Prečo to komplikovať , treba dotyčného zamestnať a bude to bez problémov .
buchač
28.08.13,15:38
Zituš , toto tu ...." uvažovanie ako obísť Zákonník práce..." ...si krásne a jemne nazvala ....

Ešte aj výraz " odrb " je proti tomu slušný ...

Zdôvodnenie uvažovania :
" Palo7474 (Dnes 15:21) tie podivne veci sú v podstate odpoveďou na ešte podivnejšie zákony,a vzhľadom na to sú ľudia nútený hľadať spôsoby...." ...
" Palo7474 (Dnes 15:17) somozrejme že ráno by sa podpisoval aktuálny zoznam tovaru na komis "...

Je síce spomínaný komis , čiže ide pravdepodobne nejaký bazár .
Ešte dobre , že Palo nemá pod palcom nejaké potraviny .
Zbláznili by sa obaja ...
Zita5
28.08.13,15:59
Buchy chcela som to slušne napísať .To čo si myslím ja ...to je iná dimenzia :)
Dav
28.08.13,17:40
Podobne fungujú čerpacie stanice, robila som daňové priznanie takejto "živnostníčke". Jeden nájomca, "zamestnanci" na živnosť, len kasa je toho nájomcu.
Závislá práca ako vyšitá, ale prenajímateľ šetrí na odvodoch za zamestnanca. Šikovne uzavreté zmluvy o spolupráci, a môže sa fungovať. Čudujem sa len, že živnostenský úrad a inšpektorát práce na toto ešte neprišli.
Palo7474
28.08.13,21:23
skor to nazveme ze hladam medzeru v zákone. aby som konkrétne opísal situáciu : jedna sa o chovateľské potreby nemenovaný zamestnanec je pomerne dobrý odborník v odbore preto ho tam chcem. Avšak nechce byt na TPP. tým pádom asi bude najlepšie ak jeho tam dám ako sprostredkovateľa predaja -živnostník. a dalsieho človeka ako dohodara ktorý bude tovar blokovať na mojej kase. V takom prípade by to bolo v poriadku? zivnostnik by mal len prístup na predajnu, a k tovaru, avšak blokovala by to osoba na dohodu.
veronikasad
28.08.13,21:58
Predajňu máš otvorenú len dve hodiny denne ?(dohodár na dohodu o PČ môže totiž odpracovať len 10 hod. týždenne).
veronikasad
28.08.13,22:10
Denne budeš robiť inventúru ? Tomu ani sám neveríš...