mizu999
28.08.13,18:47
Dobry den,

vazeni poradaci, podnikam cca 6 rokov, ale mam zaujem o inu strategiu.
Chcel by som zalozit nieco ako bazar a chcem kupovat veci od sukromnych osob zo slovenska, ale aj zo zahranicia.

Mnozstvo ludi sa zbavuje aj novych veci a narazil som niekolko krat na riadne podceneny tovar, ktory rozpredavali ludia z roznych financnych situacii.

A prave taketo vyrobky chcem skupovat zo slovenska, ale aj zahranicia (PL, DE, UK, USA).

Na tom nic nieje, myslite, ze klasicky bazar... Alee, ja si chcem spravit vlastny bazar s online predajom. Ziadne sprostredkovatelske stranky bazarov, ale vlastny bazar.

Chcem sa vsak opytat:
1,na takyto tovar predany cez bazar plati aka zaruka? 1/2 ,alebo 1, 2 rocna zaruka? zda sa mi, ze rocna

2, ake doklady sa vystavuju, alebo ako sa naskladnuje, prijma, kupuje tovar? ked kupim nejaky vyrobok od sukromnej osoby na inzerat, ake doklady si musim zalozit ako kupne doklady, kedze to nekupujem od podnikatela, ale sukromnika?
Rovnako ked kupujem tovar zo zahranicia, nejedna sa o nakup z firiem, ale sukromnikov. Staci doklad o platbe a popis tovaru, alebo ako to robia bazare?

3, Na ceskom fore som nasiel, ze DPH sa uctuje len z marze, zo zisku, kedze tovar nebol kupeny s dph. Viete ma o tom troska usmernit?

4, je vlastne legalne mat eshop s pouzitym tovarom? online bazar? nie ako sprostredkovatel ale ako predajca?

O co sa mi jedna? chcem veci robit legalne, nie ako tisice mamiciek bez papierov. Chcem mat vlastny marketing a podporovat vlastne stranky, nemusim podporovat inzertne stranky.

Prevadzkoval som asi 5 eshopov, ale online bazar este nie a neviem, ako je to s pravom a legislativou.

Dakujem za kazdy podnet,
Michal