Rocker Juraj
28.08.13,19:10
:(
ivka70
28.08.13,17:35
V zdravotnej poistovni sa musis, najlepsie s kopiou PNky, prihlasit ako poistenec statu na PN v ochrannej dobe. Zo zakona mas zmeny hlasit do 7 dni.
Katy a R
28.08.13,17:37
Treba oznámiť v ZP, že si DPN - zatiaľ asi máš len rozhodnutie o poberaní nemocenskej dávky zo SP. Neskôr si chod´ vypýtať potvrdenie o dobe poberania nemocenskej dávky - to doložíš v ZP. (ale to ti v SP dajú až po skončení DPN - okolo 9-teho nasl mesiaca - prípadne si to over na tvojej pobočke)
Rocker Juraj
29.08.13,06:58
Vďaka. Ale potvrdenie o poberaní nemocenskej dávky ešte nemám, lebo som na PN ešte len prvý mesiac, čiže od skončenia prac. zmluvy toho 10. augusta pokračujem ďalej na PN a rozhodnutie dostanem až teraz v septembri. Tak som chcel len vedieť kto platí odvody do zdravotnej za tie dni od 10. augusta, čiže po ukončení prac. zmluvy. Na úrade práce mi povedali, že ma zaevidujú až po ukončení PN a až potom s potvrdením o evedencii mám ísť na SP a zdravotnú poisťovňu.
Rocker Juraj
29.08.13,07:07
Práve toto neviem, či zamestnávateľ nehlási na zdravotnú poisťovňu, že 10. augusta ukončil so mnou pracovný pomer a že som ďalej na PN - že ako je to potom s platením odvodov.
tictac7
29.08.13,07:11
zamestnávateľ Ťa odhlásil, že už nie si jeho zamestnanec, Tvojou povinnosťou je prihlásiť sa, ako poistenec štátu. Máš to jasne napísané v oboch odpovediach.
Katy a R
29.08.13,07:53
ešte raz: si poistenec štátu - ale treba to doložiť!!! ZP bude potrebovať potvrdenie o dobe poberania dávok - to si vyžiadaš až po skončení DPN v SP ... zatiaľ (dočasné riešenie) hneď ako dostaneš rozhodnutie o poberaní dávky (už by si ho mal mať!) - utekaj do ZP s týmto. Aby si tam nesvietil ako neplatič!!
Rocker Juraj
31.08.13,07:31
Vďaka.
ivka70
02.09.13,13:14
Staci aj kopia PNky ..a jednu jej cast mas predsa doma.
Katy a R
02.09.13,15:07
ivka nestačí kópia PNky - to nie je doklad o poberaní dávky