viking001
28.08.13,19:15
Zdravim, vcera som skusal na svojom PC kamaratovu ramku a grafiku ci ich ma dobre. Obe boli. Vecer mi uz moj PC zacal robit problemy so spustenim ale to uz par krat spravil, tak som vedel ako na to. Dnes ked som ho zapol, chvilu dlhsie sa spustal comu som neprikladal dolezitost. Po spusteni za par minut preblikla "blue screen" a resetol sa. Normalne nabehol ale potom to spravil zas. Pri dalsom spusteni uz len nacitalo WIN a pred vyberom uzivatela sa resetol. Tak to opakoval niekolko krat. Mal som uz stary WIN a tak som myslel ze je to nim. Pri bootovani mi vsak niekolko krat hodilo STOP error vzdy pri potvrdzovani zmluvnych podmienok alebo pri vybere volby opravit/instalovat. Po niekolkych pokusoch sa mi ho podarilo nainstalovat, cela instalacia prebehla bez problemov. Ked som zacal instalovat ovladace, bez zjavnej priciny sa resetoval. V podstate nech pustim cokolvek, resetne sa. Teploty som kontroloval, su v beznych hodnotach. Jedine otacky ventilatora procesora aj skrine su na hodnote cca 2450 rpm a bezne byvaju cca 1750 rpm. Ked mi teraz bezi len WIN, neresetuje sa. Po vacsine restartov si konroloval CHKDSK-om disky. Na striedacku C - systemovy, E - pracovny a F - zalozny. D-cko (druhy pracovny) ho nezaujimalo. C,D a E su jeden disk - 250 GB WD a F je 160 GB Maxtor. Vcera som kontroloval vsetky disky na chyby utilitou na to urcenou a nenaslo nic. Dnes ked to kontroloval WIN, nasiel mnozstvo nezrovnalosti na C aj F, ale ziaden chybny sektor. Napada ma len vadny disk, ked to spusta jeho zatazenie. WIN mam XP SP3
dmc
28.08.13,19:10
myslim ze mas vadny HDD - vyskusaj este sformatrovat HDD pripadne instalaciu vykonat na iny HDD. Pripadne skontroluj si este RAM-ky ci si kamosovi omylom nedal svoju - ked su RAM-ky rozneho typu zvykne to robit hovadiny s cimkolvek.
viking001
28.08.13,19:24
RAM-ky som prave prebehol MemTestom, su bez chyb. k zamene tiez nedoslo, on ma low profilovu, ja klasicke vysoke. skusil som tam hodit iny disk s WIN 7, ale nie som si plne isty ci je instalacia v poriadku, pred bootovanim si pytalo vyber systemu z dvoch sedmiciek. a ani jednu nespustilo, boud zamrzlo nacitavanie alebo to tiez slo cez "blue screen". disk sa formatoval pri instalacii, sice len C-cko
sthruska
29.08.13,07:03
Pri inštalácii OS máš v PC len jeden jediný HDD/SDD? Ak nie, tak to robí problémy.
dmc
29.08.13,08:38
ked prehodis iba HDD z ineho PC a nepreinstalujes ho na tvojom PC tak ti na 99 percent nepojde operacny system. Staci ina zakladna doska a operacny system musis preinstalovat.
viking001
29.08.13,10:03
mam dva, jeden SATA rozdeleny na tri casti kde aj instalujem OS a IDE. ten som mal odpojeny, ci to nahodou neresetuju on
viking001
29.08.13,10:08
mal som tam na skusku HDD s WIN7 a slo to v pohode. na odskusanie to staci. viem, ze kazda vacsia zmena HW moze sposobit nestabilitu, ale ta sedmicka je aj tak uz nestabilna... takze je to v disku? pomoze ked ho cely sformatujem alebo uz je na odpis? TuneUp (sice len skusobna verzia) Disc Doctor nenasiel ziadne vadne sektory. skenoval som ha dva dni dozadu. prave som doskenoval disk nanovo TuneUp Disc Doctor aj Ashampoo HDD a nic, ziaden vadny sektor
Jozefsp
01.09.13,14:21
Ja som mal podobný problém, kedykoľvek počas práce alebo aj v kľude sa počítač reštartoval a niekedy celkom zamrzol. Vymenil som zdroj a už mesiac je všetko ok.