Alena T.
28.08.13,19:26
čo robiť, ak som pri platbe cez účet zadala chybný variabilný symbol? volala som príjemcovi peňazí aby ich vrátil ako chybnú platbu a poslala by som ich späť so správnym symbolom, ale peniaze už poslal ďalej, takže to nie je možné... čo by ste navrhli ako riešenie?
Braňo
28.08.13,17:30
pokiaľ potvrdil prijatie, tak ho iba požiadaj o správne napárovanie.
Zita5
28.08.13,17:32
Napísala by som listom skutočnosť aká a ako sa stala a poslala doporučene s tým, že by som ich požiadala o odpoveď, že uvedenú platbu prijali a započítali resp.spárovali platbu k správnemu variabilnému symbolu .
Alena T.
28.08.13,17:44
to áno, len to celé je spolu financované dotáciami, tak neviem ako to urobiť, aby to bolo v poriadku...
Zita5
28.08.13,17:47
nevieme o čo sa jedná o aké dotácie, to ste nenapísali ...preto sa zdá,že problém je možné riešiť jednoduchým spôsobom.
Alena T.
28.08.13,17:50
sú to dotácie z európskej únie pre poľnohospodárov. my kúpime poľnohosp. stroje a určitú časť nám preplatia. Samozrejme predtým nás budú kontrolovať z platobnej agentúry a tam musí všetko presne sedieť...
avalik
28.08.13,17:54
no ked to budes mat pisomne odsuhlasene, ze patba je sparovana, tak by to malo byt v poriadku ... mas niekde v zmluve uvedene, ze ak platba nie je odoslana so spravnym VS tak bude neuznana?
Zita5
28.08.13,17:59
V podstate sa vyjadrím takto .....ja tiež by som nevrátila platbu z dôvodu nesprávneho VS , pokiaľ platiteľ a suma sedia ....to sa ani nečudujem, že platbu nevrátili .Ja si myslím, že doriešenie navrhovanej písomnej komunikácie by postačovalo .Presne uviesť o čo sa jedná , že ide o platbu konkrétneho tovaru a podobne...tak ako píšem vyššie .....inak to už nevybavíte a ani ich neprinútite peniaze vrátiť späť ..chyba sa stala u Vás .Teraz sa snažte to dať do súladu.Je to na Vás .