Ružena521
28.08.13,20:21
Viete mi pomôcť čo urobiť, ak súd zapísal do OR novú spoločnosť s nesprávnym názvom? Všetky dokumenty aj ŽL boli na meno X s.r.o. avšak nová spoločnosť je zapísaná s názvom X s r.o. (čiže bez bodky sa s). Ako máme ďalej postupovať, čo máme robiť?
avalik
28.08.13,18:31
odpoved mas v odpovedi k predchadzajucej otazke - konanie o zhode
Ružena521
28.08.13,18:44
Ďakujem. A je potrebné platiť aj správny poplatok?
avalik
28.08.13,19:13
Economic
29.08.13,14:38
Nie za konanie o zhode sa neplatí žiadny súdny poplatok.
Moja SRO
29.08.13,20:57
Žiadosť o opravu pisárskej chyby....
Ružena521
01.09.13,10:22
Podali sme žiadosť o opravu chyby a dosiahnutie zhody medzi zápisom v OR a skutočným stavom. Po vyriešení Vám napíšem ako to dopadlo.
Ružena521
14.09.13,14:43
Takže na základe žiadosti o opravu chyby a dosiahnutia zhody medzi zápisom a skutočným stavom súd opravil chybu v obchodnom registri cca za 10 dní od podania žiadosti - bez správneho poplatku. V prípade ak niekto bude potrebovať, mám k dispozíciii takúto žiadosť ...
Ludmiiilka
10.09.14,11:18
ahoj mohla by som ťa poprosiť tú žiadosť o opravu chyby? ďakujem
stefanfelis
07.10.14,06:56
Dobrý deň, prosím môžete aj mne poslať vzor na odstránenie chyby v zápise. Ďakujem pekne.
Ludmiiilka
07.10.14,07:05
VEC
Žiadosť o opravu chyby a dosiahnutie zhody medzi zápisom v obchodnom registri a skutočným stavom


Dolupodpísaný xxxxxxxx, nar. xxxxxx, bytom ...................... ako konateľ spoločnosti ................................, so sídlom ..................................., IČO: .................., zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu ...., Oddiel: Sro, Vložka číslo: .... Vás žiadam o opravu chyby v písaní a počítaní alebo iných zrejmých nesprávnosti týkajúcu sa zapísaného obchodného mena spoločnosti v obchodnom registri, nakoľko v obchodnom registri je zapísané obchodné meno spoločnosti ABC s r.o. a správnym obchodným menom je ABC s.r.o. Z uvedeného dôvodu žiadam

Vymazať : ABC s r. o.
a
Zapísať: ABC s. r .o.

Okresný súd ..... dňa ........ vykonal zápis spoločnosti do obchodného registra na základe návrhu na zápis zo dňa ......, pričom bolo ako obchodné meno spoločnosti zapísané ABC s r.o. (Oddiel: Sro, číslo vložky: ..................). Nedopatrením chýba bodka za písmenom s.
Zakladateľskou listinou bola dňa .............. založená obchodná spoločnosť s obchodným menom spoločnosti ABC s.r.o.

Žiadam Vás o opravu nesprávne zapísaného údaja v obchodnom registri a zapísania správneho obchodného mena ABC s.r.o. tak, ako to vyplýva zo zakladateľskej listiny zo dňa ............... a ostatných dokladov preukazujúcich založenie spoločnosti predložených spolu s návrhom na zápis spoločnosti ABC s.r.o., IČO ..., adresa.............. do obchodného registra. Uvedeným zápisom sa dosiahne zhoda medzi zápisom v obchodnom registri a skutočným stavom.

Za vybavenie ďakujem
stefanfelis
07.10.14,07:09
dakujem veľmi
Ludmiiilka
07.10.14,08:24
alebo som sa stretla aj s podaním tohto formuláru Podnet na začatie konania o zhode
Ludmiiilka
07.10.14,08:38
Opravu zle zapísaných údajov je možno dosiahnuť aj zaslaním Návrhu (podnetu) na začatie konania o zhode...aj takto som to už skúšala riešiť a o pár dní bolo na orsr.sk vykonaná zmena a prišiel mi aj nový výpis
AlexNortonn
01.12.16,09:14
Vysvetli mi, prosim, kam mám poslať žiadosť a co je potrebné pridať k tomu?
Consultix
02.12.16,23:43
A o co by si chcel ziadat? A koho vlastne?
stevka22
06.06.19,05:31
musí byť tento dokument overený notárom ?