Vakos_SK
28.08.13,22:02
Kedy môžeme hovoriť o prehrievaní Notebooku? Od akých teplôt to už je prehrievanie a aké sú príznaky? Vopred ďakujem za každú odpoveď :)
misoft
28.08.13,20:09
Podľa toho, čo - bežne by to malo byť medzi 35-55°C, pri záťaži môže vyskočiť na 60-70°C - hraničná (i keď vydrží o niečo viac, ale kolená nemusia :D, stred medzi 55-65°C.
Tu máš takú tabuľku:
http://www.pantherproducts.co.uk/index.php?pageid=CPUtemperatures
mecky
28.08.13,20:13
a zalezi teploty coho, GPU toho znesie ovela viac
misoft
28.08.13,20:16
GPU samozrejme to môže vyhnať až na 90°C - 100°C - no ale to by som na kolenách nechcel :D
Vakos_SK
28.08.13,20:21
No prvé jadro CPU prekročilo povolenú hodnotu programu OCCT tak testovanie bolo zastavené. Maximálna povolená teplota programu je 85°C a ja som mal 86°C. Pri tom nemám ho nikdy na kolenách ale mám ho trocha podvihnutý aby mal vetrací priestor a aj teraz počas testu som ho mal podvihnutý.
misoft
28.08.13,20:33
Inak - v BIOSe sa nastavujú hraničné teploty pre čidlá, ktoré potom po prekročení vypnú počítač, alebo ukončia akciu, aby teplota klesla (Temp Overheat Protection). Tam si aj môžeš nastaviť najvyššiu teplotu, kedy vypne. U teba bola nastavená na 85°C - prekročilo o jeden stupeň - vyplo/ukončilo.
mecky
28.08.13,20:45
jemu sa len vypol program, bios do toho nezasahoval
inak vsetky moderne cpu maju v sebe ochranu proti poskodeniu prehriatim, ked jednoducho zacnu znizovat vykon, alebo sa "vypnu" napr na mojom postarsom C2D T5270 takto zasiahne ochrana pri 102C na jadre :D
Vakos_SK
06.09.13,19:29
Od akých stupňov sa dá hovoriť o prehrievaní? Lebo teplota #1 Jadra a TZ01 bola maximal pri krátkom teste 105°C (keď som vypol ochranu programu OCCT) a myslím si, že je to až moc. Najmä mi to vadí počas hrania hier keďže sa začne prehrievať CPU automaticky spomalí činnosť čiže z 3300 MHz podtaktne na 2300 a to už je potom cítiť občasnými lagmi v hre. Je to interval medzi 10-30 sekundami. (Nemôžem s istotou povedať, že lagy sú spôsobené prehrievaním CPU ale je to moja teoria). Notebook nikdy nemávam na kolenách ani na žiadnom nespevnenom povrchu. Neustále ho mám na stole a niekedy dokonca ešte aj podložený aby bol lepší prísun vzduchu.