charles91
29.08.13,07:39
Dobrý deň,
pri prataní v starom dome som nasiel 10 ks pneumatik, ktorých sa chcem zbaviť. Vyhodiť niekte k potoku nechcem, v pneuservise mi povedali, že ak zoberu 1 pneumatiku sa platí 10 eur, co je podla mna uplne hluposť aby som platil 100 eur zato, že sa toho zbavím.

Možete mi poradiť, že čo s nimi spraviť ? Ako sa ich zbaviť ?
Mila123
29.08.13,05:51
a zberný dvor ti ich nevezme?
buchač
29.08.13,05:52
Je viacero možností :

- ak nevezme jeden pneuservis , vezme druhý
- existujú aj zberné dvory ( vo väčších mestách ) , kde môžeš všetko možné dovliesť a chcú len OP kvôli nejakej evidencii ...aspoň v KE to tak funguje
- môžeš byť aj za toho oného ...dôjdeš mimo pracovných hodín a položíš im to pred rovno bránu....;)

Ale inak je prax poväčšinou taká , že ak prídeš s novými pneu a dáš si ich vymeniť v danom servise , tak tento je v podstate povinný ich prevziať a to zadarmo .
Lenže 10 kusov je 10 ....
charles91
29.08.13,06:11
skúsal som viacero pneuservisov, a vsade si učtuju poplatok, a povinný nepovinný, aj pri výmene staré za nové poplatok učtuje. resp. že ich vobec neberú... (Skusenosti kamaratov, ktorí si aj osuchane gumy museli brať)

Zberne suroviny mi povedali, že beru len železo a papier. Ziadne pneumatiky...
arizona
29.08.13,06:48
Zberne suroviny veci vykupuju.Ale takmer kazda obec, ci emsto ma svoj zberny dvor, kde ludia vyvazaju odpad "vacsich rozmerov" a pod.Mesta to zriaduju,aby sa nerobili cierne skladky. Informuj sa na obecnom urade,kde ma vase mesto takyto zberny dvor
lujza.j
29.08.13,06:51
ja som v BA 1ks= 1e...ale prezúvali ....
buchač
29.08.13,09:13
chááárli .....
Ja som vravel o ZBERNÝCH DVOROCH a nie o ZBERNÝCH SUROVINÁCH ...

Tie DVORY sú v podstate povinné zo zákona vziať .
Tie SUROVINY tie rôzne vykupujú , čiže za dovozenný materiál dostaneš peniaze ...

Veľký to rozdiel ....