Fero11
29.08.13,10:26
Nasiel som si pracu (do teraz som bol evidovany na UP, viac ako 3 mesiace (ba aj roky :) )) a zistil som si, ze UP preplaca cestovne do vysky 135€ mesacne podla §53 vid http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/prispevok-na-dochadzku-za-pracou-53.html?page_id=291975
Jednoznacne sa tam uvadza, citujem
"Príspevok na dochádzku za prácou sa poskytuje na úhradu cestovných výdavkov na dopravu hromadnými dopravnými prostriedkami, najviac v sume 135 eur mesačne "
Pravdepodobne budem na stvorsmenke a niekedy mi jednoduch nejde ani vlak a ani bus (mam to zistene) a neostava mi nic ine ako ist autom. Existuje nejaka vynimka, ze preplatia aj cestu vlastnym autom ? Samozrejme v cene cestovneho listka hromadnej dopravy.

OF TOPIC niekedy som chodil na poradu denne, teraz sem zajdem len raz za 2-3 tyzdne, mozno aj menej. Uplne sa to tu pokazilo ako stylovo, tak aj funkcne. Neexistuje moznost pridat odpoved, jednoducho len komentare, je to tu teraz neprehladne. Urcite niesom sam, kto uz poradu pouziva zriedka ( z tych ktori ju navstevovali pravidelne)
tictac7
29.08.13,08:31
...cestu Tvojim autom Ti nepreplatia. K žiadosti predkladáš aj čestné vyhlásenie (v Tvojom linku je to 5. dokument v pravo) a tam vyhlasuješ, že máš uschované všetky doklady preukazujúce uskutočnenie cesta (teda lístky) a na požiadanie ich kedykoľvek predložíš...
avalik
29.08.13,08:33
nie, zakon uvadza:

§ 53
(3) Príspevok sa poskytuje na úhradu cestovných výdavkov na dopravu hromadnými dopravnými prostriedkami, najviac v sume 135 eur mesačne v závislosti od vzdialenosti miesta výkonu zamestnania od miesta trvalého pobytu alebo od miesta prechodného pobytu zamestnanca. Príspevok sa neposkytuje zamestnancovi, ktorý dochádza z miesta trvalého pobytu alebo z miesta prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania uvedeného v pracovnej zmluve v rámci jednej obce.

nie je tam vynimka, toto znenie zakona plati od 1.5.2013