Marcel Balog
29.08.13,12:37
Dobrý deň som študent vysokej školy študujúci na Slovensku no bývam v zahraničí a mám 24 rokov. Pred rokom som ešte poberal prídavky v zahraničí avšak v zákonoch platí že v rakúsku sa dá len do 24 rokov poberať čo mám robiť? môžem žiadať na SR o sociálne štipendium?? za odpovede vopred Ďakujem
avalik
29.08.13,11:14
Zakon o vysokých školách

§ 96
Sociálne štipendiá z prostriedkov štátneho rozpočtu

(1) Študentom študijných programov prvých dvoch stupňov a študijných programov podľa § 53 ods. 3, ktorí majú trvalý pobyt v Slovenskej republike, sa na základe splnenia ustanovených podmienok priznáva sociálne štipendium. Sociálne štipendium prispieva na úhradu nákladov spojených so štúdiom. Na sociálne štipendium má študent právny nárok.

(2) Na sociálne štipendium nemá nárok študent,

a) ktorý študuje študijný program prvého stupňa, ak už dosiahol vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa,

b) ktorý už dosiahol vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,

c) ktorému bolo poskytované sociálne štipendium v príslušnom roku štúdia alebo v jeho časti v študijnom programe príslušného stupňa vysokoškolského vzdelania; na účely tohto odseku sa prvé tri roky štúdia v študijných programoch podľa § 53 ods. 3 považujú za štúdium v študijnom programe prvého stupňa a štvrtý a ďalšie roky štúdia za štúdium v študijnom programe druhého stupňa, pričom štvrtý rok štúdia v študijnom programe podľa § 53 ods. 3 je na účely tohto odseku považovaný za prvý rok štúdia v študijnom programe druhého stupňa a ďalšie roky štúdia primerane; doba, počas ktorej študent poberal v príslušnom roku štúdia sociálne štipendium, sa zaokrúhľuje na celé roky smerom nahor,

d) ktorý príslušný študijný program študuje dlhšie ako je jeho štandardná dĺžka štúdia alebo

e) ktorý študuje externou formou štúdia.



informuj sa v škole, či neposkytuje aj iný druh štipendia, ktorý by si mohol získať
Marcel Balog
02.09.13,18:01
dobre teda Ďakujem :-)