fonseka
29.08.13,15:50
Zdravím...zakladám sro, a mám pár otázok, ktoré mi nie sú úplne jasné.

1. Potrebujem splnomocniť osobu, ktorá bude vykonávať všetky úkony spojené s chodom firmy (faktúry, zmluvy, podn. účet, daňový úrad, ...proste všetko)...Existuje nejaká formulácia generálneho plnomocenstva, ktorá toto pokrýva, alebo musím všetky prípady vypísať?

2. Z toho výplýva druhá otázka. Na vystavených faktúrach stačí meno a podpis splnomocnenej osoby, alebo je potrebná nejaká čarovná formulka?

​Ďakujem za rady.
Economic
29.08.13,14:37
Jednoducho do plnej moci napíš presne to, na čo chceš danú osobu splnomocniť. Na faktúrach môže byť aj meno účtovníčky, alebo kohokoľvek oprávneného. Žiadna čarovná formulka nie je treba.
bredikova
29.08.13,14:39
Najlepšie keď danú osobu menuješ konateľom a v ZL alebo v SZ jej vymedzíš právomoc. Ale existuje aj generálna plná moc, ktorú sme použili ak boli nejaké problémy s možnosťou ustanovenia konateľa do funkcie(napr. nemal čistý RT).

Faktúry môže v tvojom mene vystavovať ktokoľvek na to určený - zamestnanec, účtovníčka ... Stačí ak je tam meno toho ktorý vystavil, a dobré je aj telefón firmy , ak by boli nejaké problémy s faktúrou. Ostatné formulky závisia od toho či to bude domáca faktúra alebo do cudziny- ale o tom tu nájdeš toho dosť.
fonseka
29.08.13,14:41
Ďakujem...oto mi išlo, či sa dá nejakou formulou pokryť všetko čo sa týka spoločnosti, alebo to treba vypisovať. Takže treba premyslieť k čomu všetkému môže dôjsť pri vedení firmy a zahrnúť to tam.
fonseka
29.08.13,14:56
Zdravím, tak tiež ďakujem za odpoveď. Daná osoba nemôže byť konateľom firmy, keďže je zamestnancom a v zmluve má konkurenčnú doložku. Viete mi povedať, či niekde nájdem vzor generálnej plnej moci ktorú ste použili? Niečo som našiel na jednej stránke s vzormi. Ďakujem
blavaciko
29.08.13,15:10