lucia0
29.08.13,19:57
kolko mozem odpracovat hodin týzdenne ked som student? Co ak chcem/ odpracujem viac?(ako klasicky zamestnanec). Som totiž v medziročníku, kde za tento rok budem musiet ist do skoly asi max 10x za rok...za medzirocnik sa plati...a zarabat proste musim co najviac..zaodpoved dakujem.
avalik
29.08.13,18:00
§ 227
(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

ak chces odpracovat viac zamestnaj sa na riadny pracovny pomer (moze byt aj na kratsi cas ako 40 hodin tyzdenne)
kn-alka
29.08.13,18:02
Dohoda o brigádnickej práci študentov
§ 227


(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov môže zamestnávateľ uzatvoriť s fyzickou osobou, ktorá má štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu a ktorá nedovŕšila 26 rokov veku. Prácu na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom fyzická osoba dovŕši 26 rokov veku.

(2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov možno vykonávať prácu v rozsahu najviac 20 hodín týždenne v priemere; priemer najviac prípustného rozsahu pracovného času sa posudzuje za celú dobu, na ktorú bola dohoda uzatvorená, najdlhšie však za 12 mesiacov.

Ak zamestnávateľ potrebuje, aby si odpracoval viac ako tých 20 hod./týždeň, musí s tebou uzavrieť normálnu pracovnú zmluvu, nie len dohodu o brig.práci študenta.
lucia0
29.08.13,18:13
cize ajked som student mozempracovat na tpp? tosom nevedela...lebo budem studentka este min. rok. Dakujem Vam za radu
Mila123
29.08.13,18:54
tá poznámka nie je celkom v poriadku......
ak sa dá pracovať aj viac ako 20 hodín týždenne, len dohoda musí trvať dlhšie, tak aby priemer na týždeň bol max. 20 hod.za posledný rok /12 mesiacov)