lesnehuhu
30.08.13,11:23
Dobrý deň,
Mám pracovný pomer na zastupovanie počas RD pracovníčky XY od 1.2.2013. Dozvedel som sa, že daná pracovníčka sa chce vrátiť do práce od 1.9.2013. Môže mi dať zamestnávateľ spätne spätne 2.9.2013 t.j. pondelok papiere ohľadom ukončenia pracovného pomeru? Nemal by mi zamestnávateľ oznámiť skončenie pracovného pomeru v predstihu?
veronikasad
30.08.13,09:28
Pracovný pomer na dobu určitú končí dohodnutým dňom - v tvojom prípade ukončením RD pracovníčky, ktorú zastupuješ. Povinnosťou zastupujúcej pracovníčky bolo písomne oznámiť zamestnávatelovi (mesiac vopred) ukončenie RD. Ak táto podmienka bola dodržaná, tvoj pracovný pomer skončil. Ak však po jej návrate budeš vykonávať so súhlasom zamestnávatela doterajšiu prácu, tvoj pracovný pomer sa mení na dobu neurčitú. (myslím, že posledná veta platí aj v prípade, ak by si pracovníčka vracajúca sa z RD čerpala po jej skončení riadnu dovolenku a ty by si v tom čase ešte pracoval)
lesnehuhu
30.08.13,09:46
No ide o to, že tá pracovníčka to neoznámila v zákonnej lehote (mesiac vopred). Takže, ak táto podmienka nebola splnená, čo z toho vyplýva? A ešte jedna vec, nemal by mi zamestnávateľ skutočnosť, že sa končí môj pracovný pomer oznámiť písomne aspoň v posledný deň trvania pracovného pomeru?
veronikasad
30.08.13,10:01
Mal by ti to oznámiť (aspoň zo slušnosti), inak nič to nemení na skutočnosti, že pracovný pomer končí nástupom zastupovanej pracovníčky. Kedy a ako zamestnankyňa oznámila ukončenie RD ? Zamesnávatel akceptuje jej nástup do zamestnania ? Dieťa už dovršilo 3 roky veku ?
lesnehuhu
30.08.13,10:47
Zamestnankyňa túto skutočnosť oznámila dnes ústne sekretárke riaditeľa. Dieťa dovrši 3 roky veku v septembri 2015. (zatiaľ má iba jeden rok). Zatiaľ neviem, či zamestnávateľ akceptuje nástup do zamestnania. Blíži ska koniec pracovnej doby a mne nikto natiaľ nič oficiálne ani neoficiálne neoznámil.
avalik
30.08.13,11:14
ak ti oficialne neoznamili, ze v pondelok uz nepracujes, tak v pondelok nastup a pracuj ako zvycajne, sekretarka o tychto veciach nerozhoduje ... zamestnavatel pravdepodobne pouci zamestnankynu o mesacnej lehote na oznamenie navratu a teda sa jej termin skoncenia RD posunie na 1.10.2013 ... a tym aj tebe skonci PP na dobu urcitu a budes aj pisomne informovany