alltracboy
30.08.13,21:37
Potreboval by som rychlu radu. mam terasu kde som zacal lepit dlazbu, ale v strede som mal vzdy vyskovy rozdiel aj 2mm. Zistil som, ze terasa ktora je vybetonovana ma v streda preliacinu po vcelej dlzke. V strede je rozdiel cca 1cm oproti krajom (polozena vodovaha cez celu terasu). Cim to mam vyskovo dorovnat? Predstavujem si to tak, ze zoberiem zrovnavaciu latu, nieco dam do toho stredu a stiahnem to do roviny. Probem je, co tam dat? polozenu dlazbu som vytrhal lebo to vyzeralo fakt zle. da sa na to pouzit napriklad piesok s cementom? Ako som uz pisal povrch je beton.

no takze ja osobne som zistil dve moznosti. Jedna trosku lacnejsia ako druha.. ale pracnejsia a moc neopdorucana.. jedna ta horsia je dorovnat to murexin flex lepon na ktory lepim dlazbu.. stoji asi 9eur za 25kg a je to na tenkovrstvove lepenie takze vyrobca udava max hrubku 5mm. Ide o to ci to nieje trochu prehnane.. druha trochu drahsia moznost je murexin nivelak pre vonkajsie pouzitie. Stoji cca 20 eur za 25kg, zrejme by sa s tym nebolo treba tak hrat ako s lepom a zrovna to priehlbiny vo vsetkych smeroch. A tiez som zistil, ze s tym 1cm som to prehnal asi.. je to trochu menej.
Peggynka
31.08.13,17:39
lapejko
01.09.13,17:43
správne postupy na pokládku dlažby na terasách sú na http://www.schlueter.cz/tyrmi-prokliky-k-balkonu.aspx a je strašná naivita myslieť si, že to laik zvládne lepšie ako predtým zlý remeselník, okrem toho škoda peňazí na takéto pokusy...
alltracboy
02.09.13,09:07
predtym tam nebola dlazba, iba som ju zacal lepit a zistil som , ze to nepojde tak lahko kvoly tej nerovnosti. vytrhal som dlazbu ktoru som spravil par hodin pred tym.. asi 4 rady. najprv musim niecim zrovnat terasu. Inak je to kryta terasa pod strechou, voda sa tam dostane iba ked nafuka..
lapejko
02.09.13,16:26
dajú sa použiť lepidlá na kameň, napr. Murexin Trass, je až do hrúbky 2 cm a je určený na lepenie ťažkých dlaždíc nerovnakej hrúbky
alltracboy
03.09.13,07:53
islo miskor o to, ci dalsie lepidlo po dlazbou nebude robit neplechu.. ci sa nebude casom odlupovat.