Rezzerro9
16.03.06,11:52
Dobrý deň "administratíva".
Som obyčajný študent a idem podávať daňové priznanie. Neviem správne zaradiť príjem otca, ktorý dosahoval príjmy zo závislej činnosti a ešte dosiahol príjem cca 8000 z používania vlastnej motorovej píly v zamestnaní. Neviem presne, či to patrí do §8 1a. alebo niekam inam. Ak niekam inam, tak kam a či to nejak ovplyvňuje čiastkový základ dane, pretože som včera na nete čítal, ak ostatné príjmy podľa §8 1a. nepresiahnu 5 násobok životného minima, tak neovplyvňujú.
Druhý problém: Som študent denného štúdia VŠ a v minulom roku som pracoval v normálnom pracovnom pomere na dobu neurčitú od marca do septembra (tiež som bol denný študent). Podávam si sám DP typ A, pretože som pre istotu nepodal žiadosť o ročné zúčtovanie dane. Pri kontrole výplatných pások a potvrdení o vyplatených príjmoch... som zistil, že mi tam tie odvody a dosiahnuté príjmy vôbec nesedia. Po hĺbkovej analýze (keď som si v excely prepočítal všetky potrebné údaje) som zistil, že moja bývalá pani účtovníčka mi niektoré veci zdanila 2x, v niektorých mesiacoch som dokonca odviedol namiesto 13,4% dvojnásobok a bol som nemilo šokovaný, keď mi to všetko vychádza, že ma ošklbala o vyše 2000,-. Dá sa s tým ešte dačo robiť alebo...? A navyše nezdvíha telefonáty, čiže nebudem jediný, ktorý má dáky problém...
Za usmernenie ďakujem!
helas
16.03.06,15:01
Ak ide o príležitostný prenájom motorovej píly, tak príjem do 22900,--
je oslobodený a do DP sa nazahrňuje.
Rezzerro9
17.03.06,19:22
Ďakujem Helas.