annasnv
01.09.13,07:47
Podnikateľ, ktorý odvedie neserióznu neodbornú prácu, nedodá objednaný tovar, okráda zákazníka, nedodržiava termíny.
avalik
01.09.13,06:03
reklamacia, v buducnosti od neho nenakupovat
mareko
01.09.13,08:42
V tomto právnom štáte nemáš žiadne páky na týchto odborníkov :-(.....jedine súd a to máš na 1OO rokov a výsledok neistý.
elis123
05.11.13,12:18
no na modrej streche je viacero takych pripadov - dopadlo to asi tak, ze aj ked zakaznik podal trestne oznamenie (napr. ze podnikatel zobral zalohu a pol roka nedvihal telefony) a aj ked sa zacalo sudne konanie - dany podnikatel si zalozi inu sro a veselo podnika dalej a okrada inych - takze zhrnuli to tam, ze vymozitelnost prava na SR je 0.
buchač
05.11.13,12:59
Mám občas dojem , že poniektoré autá nehoria len tak - tým samovznietením ...
Niekomu prasknú nervy ( ak ide o festovnejšiu cifru ) a už to ide ...
vlado.porada
13.12.13,19:15
Jednoducho. Presadit v zakone, aby konatel, ktory oklame, nezaplati, podvedie ... a tak dalej, nemohol byt viac konatelom. Nikdy! Len pre nazornost: firma mi nezaplatila cca 1700 €, dal som ju na sud a ten som vyhral. Potom ju zacal riesit exekutor, ktory zistil, ze firma uz nic nema a tak ju sud vymazal z obch. registra. A zhruba po piatich rokoch od zaciatku sudu mi prislo platit cca 300 € naklady exekutorovi, lebo si ich nevymohol od prazdnej firmy. Výsledok: potvrdili mi moju pravdu, ktora ma stala asi 2000 €. Toto je spravodlivost?
buchač
13.12.13,19:29
Konateľom by nemohol byť ???

Presadiť by bolo potrebné taký zákon , že by sedel v base dovtedy , pokiaľ nezaplatí !!!

Tak to funguje doteraz v krajine zvanej Anglicko .
Platí zákon z čias dávno minulých ...cca rok 1650 ...