accountant
16.03.06,12:20
dostal som dobropis na tovar z krajiny EU. Podľa zákona o DPH ide o opravu zakladu dane a malo by sa to dodaniť kurzom z pôvodnej faktury, kedy vznikla danova povinnost. Ale ja mam pripad ze dobropis mi prisiel vo februari 2006 a vzatuje sa na fakturu ktoru som dostal este pred vstupom SR do EU.Neviem ci to mam nechat tak,alebo dodaniť, ale akym kurzom?
Dakujem
kalkulka
16.03.06,14:17
dostal som dobropis na tovar z krajiny EU. Podľa zákona o DPH ide o opravu zakladu dane a malo by sa to dodaniť kurzom z pôvodnej faktury, kedy vznikla danova povinnost. Ale ja mam pripad ze dobropis mi prisiel vo februari 2006 a vzatuje sa na fakturu ktoru som dostal este pred vstupom SR do EU.Neviem ci to mam nechat tak,alebo dodaniť, ale akym kurzom?
Dakujem
Asi pred rokom som sa niekde na takýto prípad pýtala a bolo mi poradené, že takéto dobropisy sa nemajú dodaňovať. Ak preukážeš pôvodný doklad, na ktorom nebola povinnosť odvádzať DPH, tak ani teraz nemusíš túto DPH odvádzať, ale pôvodný kurz by trebalo zachovať pri účtovaní dobropisu.
Jana Acsová
16.03.06,15:30
§85 ods. 6 ZDPH:
Na odpočítanie dane, ktorá sa vzťahuje na zdaniteľné plnenia uskutočnené do 30.4.2004 vrátane a ktorá sa vzťahuje na tovar dovezený do 30.4.2004 vrátane, sa vzťahujú doterajšie predpisy s výnimkou odpočítania dane viažucej sa na majetok, ktorú platiteľ môže odpočítať pri registrácii pre daň.

Čiže aj na opravu odpočítanej dane možno aplikovať spomínané ustanovenie. Na opravu odpočítanej dane nemožno aplikovať ZDPH platný od 1.5.2004.
accountant
17.03.06,12:09
takze z tohto vsetkeho vyplyva,ze nebudem s tym nic robit a nebudem to davat nikde do danoveho priznania DPH.Dakujem