petrofka
01.09.13,13:10
Zdravim. Mame dost stary dom. Podlaha na poschodi je urobena stylom, ze su tam hrady a na nich pribite dosky. Medzi hradami nic nie je, pod nimi je nejaka skvara myslim. Ked po podlahe chodime, vrzga a mierne sa tie dosky prehybaju, hrady su pomerne daleko od seba. Chceli by sme mat plavajucu podlahu, ale mam strach, ze sa bude tiez prehybat a rozklikavat. Ako to teda urobit? Kupit hrubu 14mm podlahu alebo dat pod plav. podlahu centimetrovy polystyren alebo nastriekat dostredu pod dosky, kde sa prehybaju, montaznu penu? Ako sa to vlastne robi? Neviem, ci sa nam to oplati a ci radsej nedat koberec ako bol doteraz. Vdaka za rady!
miro67
01.09.13,12:18
Zavolaj si na to statika, lebo to moze skoncit zle.
vlado 33
01.09.13,12:36
Ja som to riešil takto , na to ti statika netreba. Vytrhaj podlahu až na hrady, z boku hrad pribi, prišroubuj dosky ktore budu robiť rovinu podlahy a dalej video :
http://www.youtube.com/watch?v=QKhlLM-za1A
buchač
01.09.13,13:35
Plávajúcu podlahu do starého domu ????

Júúúúúj , nedával by som ( aspoň ja osobne ) ...nepáči sa mi tá podlaha a v starom dome už vonkoncom nie ...
lapejko
01.09.13,17:38
najprv potrebuješ spraviť rovnú plochu, ak majú pôvodné dosky minimálne odchýlky, stačí prekryť mirelonovým pásom aspoň 3 mm a priskrutkovať cetris, OSB alebo superdosku, vŕzganie sa stratí a navrch môže ísťčokoľvek, plávajúca, vinyl, koberec...aj klasické palubky je lepšie zlepiť v drážke a položiť plávajúcim spôsobom, vyhneš sa zosychaniu jednotlivých dosiek.
RZ Projekt
01.09.13,18:30
Kedze mas drevene tramy daleko od seba (mohol si napisat kolko) musis na ne pripevnit nieco tuhe a pevne. Cize nieco co ma dostatocnu hrubku, aby sa to neprehybalo a nevrzgalo. Bud na tieto tramy pripevnis roznasaciu vrstvu (OSB, Cetris, klasicke dosky, ...) a na nu urobis vrstvy podlahy alebo priamo na tie tramy pripevnis palubovku s dostatocnou hrubkou. Ak chces eliminovat krocajovu hlucnost a sirenie zvuku do spodnych podlazi, tak by si mal urobit plavajucu podlahu, kde tepelnou resp. zvukovou izolaciou oddelis podlahu od tramov.
Martin1310
02.09.13,18:43
Stejnú podlahu mam aj ja na poschodí , ja ju ale mám pevnejšiu hrady 20 x 20 osovo 80 od seba a na tom ešte 12x12 krížom po 60cm , na tom palubovka ale vrzga to aj tak statočne. Ja to budem robiť tak že na miestach kde vrzga navrtám diery a streknem tam nízkoroztažnú PU-penu , na tuto pôvodnú palubovku rozložím podlahový Nobasil 3cm a na to dve vrstvy OSB tak aby špári neboli nad sebou a zošrobovať. Slubujem si od toho menší prenos hluku s poschodia kedže celá podlaha bude vlastne plávať na nobasile a nikde sa nebude pavne dotýkať stien.
Mám vyskúšané že aj pri takomto prekrití tá spodná palubovka vrzga , nieje to síce tak počutelné ale je to počuť , preto chcem použiť aj tú penu. tá škvára si už rokmi sadla a nepodopiera tie dosky tak ako za mlada.