567funny567
01.09.13,20:17
dobry den, dufam ze mi nejaka dobra dusa poradi. pred rokom mi vznikol dlh u zamestnavatela takmer 4000 euro. bola som oklamana podvodnikom ale bohuzial vinu nesiem ja. so zamestnavatelom som sa dohodla ze mi bude kazdy mesiac strhavat 100 euro. nasla som si robotu v rakusku ako opatrovatelka. problem je ze ked odidem z prace nemam na vyplatenie dlhu ktory je 3300 euro a neviem ci mozem splacat aj nadalej po 100 eur. v dohode o uznani zavazku sa pise ze v pripade ukoncenia pracovneho pomeru oznamim na riaditelstvo adresu noveho zamestnavatela aby mi mohli strhavat aj nadalej peniaze. lenze ked budem robit na zivnost neviem ci mi to uznaju v mojej terajsej robote?
tictac7
01.09.13,18:21
tu Ti neporadíme. Závisí od zamestnávateľa, či pristúpi na splátky aj po skončení PP alebo bude požadovať jednorazové splatenie celej dlžnej čiastky. Musíš rokovať priamo so zamestnávateľom.
Mila123
01.09.13,18:24
podľa môjho názoru môžeš odísť zo zamestnania ale odporúčam ti platiť dohodnuté mesačné splátky, pretože dohoda je platná, aby si sa nedostala pod činnosť exekúcie.....
v tomto prípade platí § 131 ZP.....nakukni do neho.....pripájam ods.3 uvedeného §

(3) Ďalšie zrážky zo mzdy, ktoré presahujú rámec zrážok uvedených v odsekoch 1 a 2, môže zamestnávateľ vykonávať len na základe písomnej dohody so zamestnancom o zrážkach zo mzdy, alebo ak povinnosť zamestnávateľa vykonávať zrážky zo mzdy a iných príjmov zamestnanca vyplýva z osobitného predpisu.
567funny567
02.09.13,17:13
dakujem skusim to nejako vyriesit.
Mila123
02.09.13,17:25
ešte sa pozri na § 20 ZP.....aby ťa zamestnávateľ neprekvapil
terezamaria
02.09.13,19:10
Treba požiadať zamestnávateľa, aby upravil dohodu o zrážkach v zmysle nastávajúcej situácie, že ideš pracovať na živnosť. Splácať môžeš cestou banky trvalými zrážkami.