pildo
02.09.13,08:58
Ahojte,

požičial som jednému už teraz bývalemu kamarátovi náradie za takmer 500€: búracie kladivo so sadou vŕtakov a sekáčov, krížový laser, stativ, montažnú tyč a miny stativ na túto tyč. Mám svedka - suseda, ktorý videl, ako tomuto človeku dávam náradie.

Dotyčný mi náradie nevrátil, postupoval som poslaním doporučenej výzvy na vrátenie veci a následným podaním trestného oznámenia, keďže mi nič nevrátil.

dnes mi volali z polície, že on tvrdí, že veci odo mňa mal, ale že mi ich vrátil, na čo ma 3 svedkov: nejakú susedu, tuším matku a ešte niekoho.

tvrdia, že som prišiel po veci autom a bol som ožratý a sfetovaný tak, že som z auta nevedel vystúpiť, čo je totálna hlúposť - za celých 10 rokov som nedostal ani pokutu za parkovanie, za volant si nesadnem ani keď mam v sebe jedno pivo...

volali mi potom ešte policajti, že či som mu tie veci doviezol ja, alebo či si prišiel po ne. on tvrdí, že som mu tie veci doviezol ja sám (predpokladám, že jeden z tých svedkov bude jeho kamarát, s ktorým si po ne prišiel), ale realita je taká, že prišiel s kamarátom po mňa a išli sme na môj (zatiaľ neobývateľný) byt, kde som mal dane náradie odložené. mám aj svedka, ktorý videl, že som mu nejaké veci dával. sused bol našťastie na schodoch, aj keď presne nevidel, čo mu dávam, ale videl, že to bolo náradie.

moja otázka znie, čo vlastné môžem robiť? je možné sa brániť proti krivému svedectvu 3 osôb, alebo ich vyvrátiť? berie sa v takomto prípade do úvahy aj história svedkov a moja? ja nemám žiadny záznam, ani žiadne pokuty za porušenie dopravných pravidiel, nie to ešte krivé obvinenie...

ako by ste riešili tento problém? pomaly už začínam rozmýšľať nad tým, že dám par hrubým chlapcom nejaké eura, nech mi môj majetok od neho vymôžu, keďže legálnou cestou to asi bude veľmi zložité a najmä to bude trvať dlhý čas, ktorý nemám - potrebujem dokončiť byt a začať pracovať, pretože treba platiť hypo a účty...
Stefan2005
02.09.13,07:08
... to si zase požičal ďalšiemu kamarátovi, alebo tomuto istému:
http://www.porada.sk/t221431-pozical-som-naradie-znamy-sa-zatajuje.html
pildo
02.09.13,07:22
... to si zase požičal ďalšiemu kamarátovi, alebo tomuto istému:
http://www.porada.sk/t221431-pozical-som-naradie-znamy-sa-zatajuje.html

to iste... len dnes mi akurat volali policajti, ze on tvrdi, ze mi to vratil a ma na to 3 svedkov (samozrejme krive svedectvo - ziadny svedok nie je, nie to este 3... nic mi nevratil). a ze on si po to nebol u mna, ale ja som mu ho doviezol autom (pritom moj sused videl, ze mu nejake naradie nakladam do auta, este mi hovoril, ze si mam davat pozor, aby mi to neukradol). ze po dvoch tyzdnoch mi to vratil, ked som si po to prisiel na aute, ale ze som bol ozraty alebo sfetovany tak, ze som z auta nevedel vystupit a ze si to asi nepamatam...