Rezzerro9
16.03.06,12:32
Zdravím administratívu.
Môj problém: Som študent VŠ dennou formou a inulý rok som pracoval na dobu neurčitú od marca do septembra (tiež ako študen). Nepodal som žiadosť o ročné zúčtovanie a podávam si DP typu A.
Pri kontrole výplatných pások a potvrdení od účtovníčky o príjmoch a zrazených preddavkoch som zistil nezrovnalosti. Po hĺbkovom preskúmaní (v Exceli som si vytvoril vzorce na všetky potrebné položky) som bol nemilo prekvapený, keď som mal jedny odvody odvedené 2x, iné som mal zase zrazené namiesto 13,4% percentom 26,8% a daň z príjmu aj z takej sumy, kde nemala byť. Rozdiely, ktoré mi vyšli sa pohybujú v sume vyššej ako 3 000,-, čiže niečo by som aj začal riešiť, keď som na to prišiel. Dá sa s tým ešte niečo urobiť?

Ďakujem za každý príspevok...:eek:
vema
16.03.06,19:13
Ja by som išla za mzdovou účtovníčkou a dala si nezrovnalosti vysvetliť.Myslím,že inak sa to riešiť zatiaľ nedá.:mad:
Beba
16.03.06,19:25
Tiež by som žiadala urýchlene vysvetlenie a požiadala o dodatočné vysporiadanie a to písomne. Ona si to už musí vysporiadať opravnými výkazmi sama, to Teba nemusí zaujímať. Teraz by si mal dať DP z príjmu, ktorý si mal skutočne vyplatený a máš potvrdenie o príjme. Rozdiel bude Tvojím príjmom až v roku 2006, keď Ti ho vysporiada a vyplatí. Počkaj ale aj na ďalší názor. Takto si to myslím ja.
Rezzerro9
17.03.06,19:27
Ďakujem Vám krásne víly.
Zase som o niečo múdrejší. Tete účtovníčke to pošlem doporučene s nakresleným srdiečkom...