Gina Er
02.09.13,12:05
Podala som žiadosť o rozvod.Doma je neskutočná situácia,psychicky to už nezvládam,chcem,aby sa manžel odsťahoval,ako legálne ho môžem dostať z bytu? Byt je moje vlastníctvo,nemá tam trvalý pobyt,ani finančne neprispieva,ale všetko používa a využíva.Minulý mesiac ani nemám zaplatené inkaso,lebo mi zobral peniaze určené na byt......
buchač
02.09.13,10:10
Jednoduchým spôsobom .
Vymeníš zámok na dverách ....
Dáš mu vedieť oficiálnou cestou , kedy si môže prísť po svoje osobné veci , ktoré si vezme v prítomnosti nejakého svedka ....
Mária27
02.09.13,11:50
Podľa § 146 obč.z. by si mala právo dať zakázať mu vstup do bytu aj keby išlo o spoločný byt, tým viac ak ide o tvoj.
Podaj návrh na predbežné opatrenie, poukáž v ňom na rozvodové konanie.

§ 146 občianskeho zákonníka
(2) Ak sa z dôvodu fyzického alebo psychického násilia alebo hrozby takého násilia vo vzťahu k manželovi alebo k blízkej osobe, ktorá býva v spoločnom dome alebo byte, stalo ďalšie spolužitie neznesiteľným, môže súd na návrh jedného z manželov obmedziť užívacie právo druhého manžela k domu alebo bytu patriacemu do bezpodielového spoluvlastníctva, prípadne ho z jeho užívania úplne vylúčiť.

občiansky súdny poriadok
§ 74
(1) Pred začatím konania môže súd nariadiť predbežné opatrenie, ak je potrebné, aby dočasne boli upravené pomery účastníkov, alebo ak je obava, že by výkon súdneho rozhodnutia bol ohrozený.
§ 76
(1) Predbežným opatrením môže súd nariadiť účastníkovi najmä, aby
g) nevstupoval dočasne do domu alebo bytu, v ktorom býva osoba vo vzťahu ku ktorej je dôvodne podozrivý z násilia.
Gina Er
02.09.13,12:15
zase cez súd.......:( to budem musieť ísť na nejaké pojednávanie?
marjankaj
02.09.13,12:23
zase cez súd.......:( to budem musieť ísť na nejaké pojednávanie?
No môžeš ho dať aj zastreliť. A potom na súd nebudeš musieť ísť. Tam ťa potom privedú.:eek:
Mária27
02.09.13,12:32
Chcela si poznať legálnu cestu! Urob, čo ti radí buchač ... možno on potom zavolá žandárov - a možno ťa len prizabije
Mária27
02.09.13,13:28
Gina Er, nezaslúžiš si žiadnu odpoveď!
marjankaj
02.09.13,14:42
No súd je asi jediný schodný a legálny spôsob ako sa domáhať svojich práv.
Ešte jeden by sa našiel. Keby si manžela pekne poprosila, tak by sa možno aj sám odsťahoval.