cicusa
16.03.06,12:39
Ahojte,
prosím poradte, podedila som po svojom predchodcovi zostatok na učte 343
ktorý sa nerovná skutočnosti, môžem to pručtovať na 548 alebo ???
a potom to dať ako pripočitateľnú položku v DP ?
Zuzka
16.03.06,11:40
Moja rada Ťa určite nepoteší, v prvom rade by si mala zistiť, kde vznikol rozdiel. Nepíšeš, že či to je minulý rok alebo sa ten rozdiel ťahá z predchádzajúcich rokov.

Musíš zvážiť, či ten rozdiel je nejaký podstatný, alebo zanedbateľný. Ak to nie je veľká suma, tak so pripočítaj k daň. základu.
Jana Acsová
16.03.06,15:47
Ahojte,
prosím poradte, podedila som po svojom predchodcovi zostatok na učte 343
ktorý sa nerovná skutočnosti, môžem to pručtovať na 548 alebo ???
a potom to dať ako pripočitateľnú položku v DP ?Pri inventúre ku dňu zostavenia ÚZ by ste rozdiel mali vyčísliť. Východiskom by mala byť aj inventúra predchádzajúceho účtovníka.
KEJKA
16.03.06,15:51
Ak tu DPH nevieš zdokladovať, tak ten rozdiel treba zúčtovať do nedaňových nákladov..... 548, pripočitateľá.
babs
16.03.06,15:54
mala som ten istý prípad,akurát že to bol prechod z jedného účtovného programu do druhého a predomnou niekto iný kto to robil..po porade s našim auditorom som do preúčtovala na 548 ako pripočitateľnú položku k základu dane..mne tam visela pohľadávka, ktorá určite reálna nebola, všetko čo sa týka dph sme mali spravne zaplatené..okrem toho zistiť, čo sa kde stalo bolo absolutne nemožné..takže moja rada sprav to tak ako ja:)
cicusa
17.03.06,05:06
Ďakujem veľmi pekne, budem kludnejšia keď je nás takých viac, ale skontrolovať to za minulé roky je podľa mňa fakt nemožné.
Díky ešte raz všetkým.