miso1973
02.09.13,15:50
Dobrý deň, zápis na VŠ mám až 17.9 a tak by som sa chcel informovať o nároku pre sociálne štipendium,či spĺňam sociálne podmienky pre štipendium. Žijem v byte sám s matkou, brat s nami nežije,už sa osamostatnil. Moji rodičia boli rozvedení celé roky, s otcom som sa nestýkal, neplatil mi výživné, v r.2007 zomrel. Matka pracuje v Rakúsku ako opatrovateľka na rakúsku živnosť + poberá na mňa rakúske rodinné prídavky. Za posledný rok som nebrigádoval,nepoberal sirotské ani iné príspevky. Mám podľa vás nárok na sociálne štipendium? Vďaka za odpovede
veronikasad
02.09.13,14:06
To najpodstatnejšie si neuviedol - výšku príjmu matky ... Ak podávala DP na Slovensku, budeš potrebovať výpis z jej daňového priznania.
miso1973
02.09.13,14:34
No ja viem tak, že mama nepodávala daňové priznanie na Slovensku. Resp.niečo vypĺňala, a za to dostala na mňa daňový bonus alebo čo to bolo. Kvôli nízkemu príjmu bola oslobodená od daňového priznania,alebo je to hlúposť? Musím sa jej opýtať avšak v kontakte s ňou budem až budúci týždeň.
veronikasad
02.09.13,15:02
Ak dostala DB, daňové priznanie na Slovensku podávala. Príjem pre nepodanie DP na Slovensku je nízky - 1/2 ročnej NČZD. Opatrovatelky v Rakúsku zarábajú podstatne viac (zodpár DP som už urobilaˇ).
miso1973
02.09.13,15:18
Tak neviem ako je to,resp.aký druh daňového priznania podávala. V každom prípade ak nejaké podávala,tak budem potrebovať výpis z tohto DP? A výpis z DP získam z daňového úradu?