V Transport
02.09.13,21:23
sused si postavil dom a na druhom podlazi ma balkon priamo ako vyhladnu na nas dvor. dve okna cca 190/90 boli sme v zahranici a info o stavebnom konani prevzala mama ci ze sme sa v termine nevyjadrili a toto nam vyrastlo na konci zahrady. Absolutne narusenie sukromia a znizena hodnota celej nehnutelnosti. Na stavebnom urade mi oznamili ze som mal namietat v stavebnom konani som vsak presvedceny ze napriek tomu ze boli dorzane zakonne odstupy bol sused povinny ziadat suhlas alebo minimalne stavebny uradnik ak videl projekt muselo mu byt jasne ze to bude max zasah do sukromia! Mam vobec sancu v tomto stadiu nieco namietat? Dozvedel som sa ze sused dokonca zacal stavbu bez stavebneho povolenia a zakladovu dosku mal uz davno hotovu. Potom z toho vznikol skandal na stavebnom urade no dodatocne mu stavbu povolili. Dom vsak este nema kolaudaciu. Ja mam za to ze aj ludska slusnost kaze sa opytat prosím vas susedko nevadilo by vam keby som si na vasu stranu urobyl vyhladnu ako na Lomnickom Stite? prosím o radu.

dakujem
marjankaj
02.09.13,19:30
Asi ste mali Kaliňákovi nahlásiť, že budete v zahraničí viac ako 90 dní. :eek:

http://www.aktuality.sk/clanok/228997/hlasenie-pobytu-v-zahranici-je-v-prospech-obcana-tvrdi-kalinak/
arizona
02.09.13,19:47
Ved ti prislo upovedomenie, nie? Ako mohla "druha strana " vediet, ze si si ho neprevzal osobne,ale ze ti ho prevzal niekto druhy???

Ako ti narusuje sused sukromie? Pises, ze ma vyhlad do zahrady,nie na dvor, ci priamo do okien. Kolko metrov daleko je stavba od domu?
Martin1310
02.09.13,20:25
Spravidla ked už niečo stojí tak už to tak ostane aspon ja to tak vidím.
Ja ta ale chápem že ti to vadí , Doteraz si mohol po dvore chodiť z holím zadkom a teraz ťa tam má sused jak na slížovej doske . Každého by to naštvalo aj tých čo si myslia že nie.
Pozri na nové výstavby, tam nemáš okolo domu niekedy ani kúska miesta kde by ta aspon dvaja susedia nevideli , takže dnes je to normálne . Pokial dodržal zákonné podmienky tak už zrejme nič nenarobíš. A slušnosť ? PCHEEEEEE....
V Transport
03.09.13,03:28
prevzala to mama a podpisala to dorucovatelke mojim menom v dobrom umysle. susedov dom dodrzal zakonne odstupy ale napriek tomu to nie je nejake stresne okno ale balkon s dvoma oknami 190/90je od mojho domu cca 20m a od plota cca 4m no mne priamim smerom do obyvackY jedalne a detsky izieb na podlazi mam to stale pred ocami a vecer ked svieti je to ako Las Vegas. Mal som za to ze ak nie ja tak aspon stavebny urad ich upozorni a najma fakt ze stavali bez povolenia a dodatocne legalizovali. Zasadil som tam dva stromy tak ze ked pockam 20 rokov bude to ok
alaya1
03.09.13,04:13
A keby si byval v panelaku,videli by ti do hrnca.boze,ked to tvoja mama prevzala,nenamietala,tak co s tym chcds robit.kup zaluzie,zatahni ich a mas pokoj,alebo postav dom na samote,v strede 10 HA pozemku,budes sam.
expeeert
03.09.13,04:46
Ak dodržal zákonné odstupy, tak by si si aj tak veľmi nepomohol. A inak 20m je už celkom dosť. To že to Tvoja mama prevzala je v poriadku, problém je že nikto nenamietal, ale pri takom odstupe by ti to zrejme aj tak nebolo nič platné - Predpokladám že má susedov z oboch strán, ak nie aj od ulice naproti a celkom logicky ak by každý sused namietal, tak by musel postaviť dom bez okien.
Môžeš to vyriešiť jedine sám - osadíš tam vysoký plot, alebo napr. bilboard, príp. nasadíš stromy - najlepšie nejaké tuje.
Alebo ak chceš vyslovene súkromie, tak už ti ostáva len to čo písala alaya1 - postaviť dom na samote.
Ešte sa spýtam - máš aj ty nejaké okná, kde vidíš susedom do dvora?? Predpokladám že áno.
Inak aj ja bývam v dome, kde máme susedov cca 6m od plota a 15 od domu. Akurát že nie jedného ale rovno celý činžiak :)
buchač
03.09.13,04:59
Keď tak pozerám na tieto podobné témy , je mi aj bľuvnô ...

Včera v tej " Lampárni " dávali reportáž ohľadom medziľudských vzťahov podobnú týmto ...
Neskutočný nekonečný príbeh dvoch susedov , ktorí sa vláčia po súdoch už neuveriteľných 30 ( TRIDSAŤ !!!! ) ROKOV ...!!!!!
katka 23
03.09.13,05:02
pri čítaní tejto debaty ma napadlo toto - ako dobre mi padne keď vyjdem na záhradu a prehodím aspoň pár slov so susedkou alebo posrandujem so susedom.....
buchač
03.09.13,05:06
pri čítaní tejto debaty ma napadlo toto - ako dobre mi padne keď vyjdem na záhradu a prehodím aspoň pár slov so susedkou alebo posrandujem so susedom
Ani nevrav ........svatá pravda !
Takéto niečo je skôr výnimka , ako pravidlo ...
Môžem povedať , že sa radím medzi tie výnimky ...
Veď ja som susedovcom v pohode nechal kľúč od chalupy pre strýčka príhodu ...
alaya1
03.09.13,05:10
Keď tak pozerám na tieto podobné témy , je mi aj bľuvnô ...

Včera v tej " Lampárni " dávali reportáž ohľadom medziľudských vzťahov podobnú týmto ...
Neskutočný nekonečný príbeh dvoch susedov , ktorí sa vláčia po súdoch už neuveriteľných 30 ( TRIDSAŤ !!!! ) ROKOV ...!!!!!
Kazdy ma ine hobby,niekto chodi na dovcu,niekto po sudoch a potom chodia na dobru dovcu ich advokati.
expeeert
03.09.13,05:23
Keď tak pozerám na tieto podobné témy , je mi aj bľuvnô ...

Včera v tej " Lampárni " dávali reportáž ohľadom medziľudských vzťahov podobnú týmto ...
Neskutočný nekonečný príbeh dvoch susedov , ktorí sa vláčia po súdoch už neuveriteľných 30 ( TRIDSAŤ !!!! ) ROKOV ...!!!!!

Tak normálni susedia idú spolu na pivo a nenormálni sa budú "žrať" medzi sebou kvôli sprostostiam aj 30 rokov. Pravda, niekedy stačí byť z nich len ten jeden blbec...
erik555
03.09.13,07:08
treba vyckat...na Mars sa bude jazdit ako nic...tam bude zo zaciatku vela miesta pre sukromie :D
V Transport
06.09.13,14:07
ďakujem za seriózne komentare :-) iste kazdy ma tendenciu problem banalizovat hlavne pokiaľ sa netýka jeho. Ja sa nechcem samozrejme s nikym sudim a nakoniec susedia su v poho ludia a mam v obci vela vela znamich a najma zo starousadlikov ale som uz taka povaha a ja by som za susedom urcite isiel a teda som ocakaval taky isty pristup ale nestalo sa. Ja sa aj susedov pytam ci im nevadi ze im padaju listy z mojho pavinica do ich zahrady...