blender
03.09.13,10:09
dobry den, zamestnankyna bola 3 roky doma (MD + RD). Teraz, po skonceni RD sa chce vratit do povodneho zamestnania, avsak predajna v ktorej pracovala je zrusena. Firma vsak podla OR je nadalej aktivna. Preto na sidlo firmy poslala doporucenou postou oznam o navrate do zamestnania po RD. List sa jej vsak vratil s tym, ze nebol prevzaty v odbernej lehote. Ako postupovat dalej? Je mi jasne, ze sa chce vyhnut plateniu odstupneho a preplatenia riadnej zostatkovej dovolenky, ale nemam ziadny papier /zapoctovy list, ukoncenie PP/ na zaklade ktoreho by som sa isla prihlasit na UP. Mam ho zhanat niekde u neho doma, aby mi odpovedal, ze mi nemoze umoznit nastup do zamestnania, nakolko sa pracovna pozicia zrusila?
Tweety
03.09.13,08:11
Oznámenie sa týmto považuje za doručené. Zamestnankyňa má právo vrátiť sa naspäť do práce. Veď PP j skončený nebol.

blender (Dnes 12:09) a kde ma nastupit? do sidla firmy? to je rodinny dom.
VeĎ je nejaký zástupca firmy nie? S tým to treba riešiť.
blender
03.09.13,09:09
a kde ma nastupit? do sidla firmy? to je rodinny dom...
blender
03.09.13,09:27
ten sa zatajuje a neprebera ziadnu postu. hore som pisala, ze sa chce vyhnut pripadnemu odstupnemu a preplateniu dovolenky.
Tweety
03.09.13,09:38
Veď aj tak potrebuješ doklady potrebné k prípadnému skončeniu PP. Tak ho oznam IP.
veronikasad
03.09.13,11:10
Ide o fyzickú alebo právnickú osobu ?
Tweety
03.09.13,11:18
píše OR, takže PO.
blender
03.09.13,12:51
ano je to PO zastupovana s konatelom vo vsetkych pravnych ukonoch samostatne. Vidim to tak, ze nachystame vsetky papiere na vystup sami, vypoved v jeho mene z organizacnych dovodov § 63 ods.1 písm. a) ZP a budeme ho nahanat po meste a unho doma.