afrodias
03.09.13,10:54
1. Ako by sa dali skopírovať spúšťacie ikony - odkazy na programy ".lnk" - z priečinkov "Documents and Settings" z Windows XP do Windows 8 ?

Vo Windows XP sa to nachádza v "Documents and Settings\All Users\Nabídka Start". Vo Windows 8 je "Documents and Settings" iba odkazom do "Users". No keď som skúsil skopírovať tie ikony ".lnk" do niektorých priečinkov v "Users", tak na hlavnej obrazovke Windows 8, kde sú "Spúšťacie dlaždice" teda spúšťacie Menu pre Windows 8, sa mi tie Ikony/Dlaždice nepridali. Windows 8 napr. umožňuje podobne, ako Windows XP usporadúvať Dlaždice do skupín. No keď som vytvoril pokusne skupinu Dlaždíc a pomenoval ju napr. "Hry 3-D Windows" a dal do nej nejaké ikony, tak ten názov skupiny "Hry 3-D Windows" ako adresár nemôžem nikde nájsť. (v Total Commanderi)

Jednoducho by som potreboval nejako skopírovať celé Menu Štart / Programy z Windows XP do Menu Spúšťacia obrazovka / Dlaždice, aby sa mi samy tie zoskupenia Daždíc do podskupín usporadali. Mám tam okolo 500 spúšťacích ikon v asi 20-tich zoskupaniach a vytvárať ich nanovo ručne, to je obrovská strata času.

2. A ešte dal by sa nejako zlikvidovať ten odkazový link "Documents and Settings" z Windows 8 ? Namiesto neho by som chcell vytvoriť adresár "Documents and Settings" pre nastavenia Windows XP, ktorý je na rovnakom disku a parite, ako je nainštalovaný Windows 8.

Ak niekto viete, poraďte. Ďakujem.
misoft
07.09.13,09:09
Ja len toľko:
*.lnk je odkaz na umiestnenie súboru. Tým že "prekopíruješ" zoznam *.lnk z jedného operačného systému (WinXP) do druhého (Win8) nič nedosiahneš - každý OS si vytvára vlastnú organizačnú štruktúru a kopírovanie to nezohľadní - bude hľadať a prehľadávať a niekedy ani nenájde (nutnosť potom ručne dohľadať). Tadeto cesta nevedie.
afrodias
13.09.13,08:31
Už som to vyriešil. Najprv treba urobiť Sprístupnenie všetkých Adresárov Windows pre úpravy - Regedit:
HKEY_LOCAL_MACHINE - SOFTWARE - Microsoft - Windows - CurrentVersion - Policies System - EnableLUA (Zmeniť hodmotu "1" na "0").
Potom Reset počítača.

Následne sú prístupné všetky adresáre na disku pre úpravy.
Windows 8 si ukladá súšťacie odkazy - ikony .lnk paralelne do dvoch adresárov - (je teda jedno, do ktoréhobudú .lnk odkazy kopírované - ProgramData alebo Users):

Ponuka - Menu Start:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
C:\Users\All Users\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Ponuka - Menu Plocha:
C:\ProgramData\Public\Desktop\
C:\Users\Public\Desktop\

Do týchto priečinkov je možné nakopírovať spúšťacie .lnk odkazy a v zápetí sa zobrazia v spúšťacom menu alebo na ploche windows. Bohužiaľ tento spôsob dokáže zoskupiť ikony iba do priamych skupín prvého rádu (teda: Menu štart / Skupina) a nedokáže už vytvárať podskupiny, čo je pri množstve stovky odkazov veľký chaos. Treba sa teda rozhodnúť, čich zoskupíte do skupín, ako napr. Antivíry a tam budú všetky ikony všetkých antivírov, alebo napr. do skupín ako NOD a tam budú len ikony pre Nod no nájdete ich ať pri písmene "N". Ešte budem koumať, či sa dajú nejako efektívne vytvárať aj podskupiny. No aj tak to podstatne urýchli robotu, ikony sú v Menu štart radené abecedne a stačí už len odskúšať, ktoré programy po skopírovaní z Windows XP do Windows 8 fungujú (musia byť však v rovnakých adresároch, ako boli na XP) a ktoré bude treba preinštalovať na Win 8. O to mi v podstate šlo - kto bude znova preinštalovávať 500 programov pre nový Windows - veď to je robota pre vraha!