fzossakova
03.09.13,12:00
Vo firme máme absolventa.Je zamestnaný aj na dohodu o pracovnej činnosti.Pracuje 10 hodín týždenne. Má dohodnutú aj dobu trvania dohody( 01.08.2013 - 20.12.2013). Mám ho však vždy ku koncu mesiaca zo ZP odhlásiť a hneď spätne prihlásiť? - Alebo ho mám nechať prihláseného pod kódom: 2D a odhlásiť, až keď s ním dohodu ukončíme?
fzossakova
03.09.13,10:18
všade kde čítam, by mal byť prihlásený len na tie dni, ktoré reálne odpracuje. - príklad(čo som sa dnes dočítala): Ak zamestnávateľ nedokáže určiť presný dátum výkonu práce (napr. pri dohode o pracovnej činnosti), prihlasuje a odhlasuje zamestnanca kódom 2D na posledný deň kalendárneho mesiaca, v ktorom mu zamestnávateľ príjem vyplatil.
Tweety
03.09.13,10:22
Odhlásiš ho až pri skončení dohody.
AdrianaDk
03.09.13,10:55
Ahoj prosím ťa, odhlásenie až po skončení dohody sa týka iba do SP nie? Do ZP sa prihlasujú a odhlasujú reálne dni, ktoré odpracoval??? Len si to chcem upresniť či tomu dobre rozumiem, ak nie nechám si poradiť od skúsenejších...ďakujem
Dav
03.09.13,10:59
Zo zdravotnej a sociálnej poisťovne odhlasuješ k 20.12.2013.
Dav
03.09.13,11:01
Veď má určené, kedy pracuje - 10 hodín týždenne, pravidelne.
mondes
03.09.13,12:39
AdrianaDk (Dnes 13:55) Ahoj prosím ťa, odhlásenie až po skončení dohody sa týka iba do SP nie? Do ZP sa prihlasujú a odhlasujú reálne dni, ktoré odpracoval??? Len si to chcem upresniť či tomu dobre rozumiem, ak nie nechám si poradiť od skúsenejších...ďakujem

Ak tvoj dohodár pracuje denne 2 hodiny, t.j. týždenne 10 hod., tak ho po skončení dohody odhlásiš zo SP aj zo ZP. Ale ak dohodár nepracuje pravidelne každý deň, len v určité dni, tak v tom prípade ho prihlásite a zároveň odhlásite na reálne odpracované dni. Termín prihlášok a odhlášok je za august do konca septembra.
Jeniffer
03.09.13,13:55
Ak sa môžem opýtať k tejto téme...ak aj nepracuje dohodár každý deň je problém ak mu nechám dobu poistenia kalendárnych dní za plný mesiac? Odhlásim iba na konci dohody , nebudem každý mesiac hlásiť jednotlivé dni..môže sa to vykazovať aj takto?
veronikasad
03.09.13,14:08
Pýtaš sa na ZP alebo SP ?
mondes
04.09.13,05:22
Obávam sa, že ešte tomu správne nerozumieš. :-)
Tu nejde o to, či máš pravidelný alebo nepravidelný príjem. Je jedno, či dostávaš peniažky každý mesiac, alebo raz za 3 mesiace. Tu ide o to, že či pracuješ každý deň v týždni, čiže normálne ako zamestnanec, alebo len niektoré, resp. tri - štyri dni do mesiaca. Ak pracuješ "v kuse", tak do SP aj ZP prihlásiš na začiatku dohody a odhlásiš na konci dohody.Ak však pracuješ len v určité dni, tak do SP prihlasuješ tak, ako to máš napísané vyššie, ale do ZP ich prihlasuješ a ohlasuješ na konkrétne odpracované dni. A termín prihlášok a odhlášok do ZP je napr. za august do konca septembra atd.
Jeniffer
04.09.13,05:48
pýtam sa na ZP..je to problem ak aj robi iba niektore dni ale ja ho necham prihláseného za celý mesiac?
Hakika
04.09.13,07:08
dni, ktoré odpracuje nemajú nič spoločné s pravidelným, resp. nepravidelným príjmom.
miska31
10.12.13,15:33
Prosím Vás, máme dohodu od 8.11 do - doba neurčitá. V SP som ho nahlásila od 8.11 a odhlásim až keď skončí - nič iné nerobím v SO. V 11/2013 odpracoval 2 dni - na tieto dva dni som ho nahlásila na ZP - začiatok,koniec. Aj v 12/2013 ho prihlásim na dni ktoré odpracuje. V mesačnom výkaze na ZP bude počet dní 2 a v SP počet dní 23 (alebo 2 dni)? Dakujem.
mondes
10.12.13,16:30
Keďže je prihlásený na celý mesiac, tak tam určite nebudú len 2 dni. :-)