DenisaR
03.09.13,15:55
Dobrý deň, mám trochu špecifickejší prípad ako sa spomína inde.

Bola som prijatá do zamestnania ako zástup za zamestnakyňu na rodičovskej dovolenke. Napriek tomu so mnou uzavreli klasickú zmluvu na dočasný pracovný pomer (bez spomenutia zatupovania) s konkrétnym dátumom skončenia zmluvy (31.12.2013)

Zamestnankyňa sa rozhodla v októbri ukončiť rodičovskú dovolenku a nastúpiť do práce.

Mám právo sa od zamestnávateľa dožadovať nejakých práv, kedže mám ukončenie pracovného pomeru v konkrétny deň a v zmluve nemám napisané, že som zamestnaná na zastupovanie za zamestnanca na rodičovskej dovolenke?

Rozumiem, že zamestnankyňu z rodičovskej dovolenky musí prijať, ale ake mám práva ja, keď mám pracovný pomer do decembra bez spomenutia zástupu za rodičovskú dovolenku?
veronikasad
03.09.13,14:06
Kolko trval pracovný pomer ?
Tweety
03.09.13,14:17
Máš PP na dobu určitú, ak nedôjde k jej predlženiu, PP týmto dátumom končí. Ak bude chcieť zamestnáv. aby bol ukončený skôr, musí dať výpoveď, alebo dôjsť k dohode jeho skončenia.
DenisaR (Dnes 17:25) A v tom pripanie bude lepsie skoncit dohodou alebo vypovedou?
Predpokladam, ze dovod skoncenia bude nadbytocnost.

To záleží na tom, či zamestnáv. dá výpoveď, ak dá, potom zas, kedy, pretože tu budeš mať 1 mes. VD PP by tak mohol aj skončiť rovnako, akokeby výpoveď vôbec nebola daná.
DenisaR
03.09.13,14:23
11 mesiacov
DenisaR
03.09.13,14:25
A v tom pripanie bude lepsie skoncit dohodou alebo vypovedou?
Predpokladam, ze dovod skoncenia bude nadbytocnost.
Tweety
03.09.13,14:38
doplnila som do pôvodného príspevku