horka
03.09.13,20:31
Zamestnankyňa na dohodu sa vydala a presťahovala. Občiansky mi doniesla po mesiaci. Do SP nahlásim zmenu to mi cez RL, ale mám problém v tom, že na Urade práce jej povedali, že pôvodná dohoda o pracovnej činnosti s ňou platná nie je a musíme jej urobiť novú. To však nechcem, pretože to zajedno nemá logiku, za druhé je to po termíne, tak sa obávam. Nestačí dodatok? Je nutné to vôbec riešiť?
tictac7
03.09.13,18:44
je jedno, či je zamestnanec na dohodu alebo na riadny pracovný pomer...alebo, či ten človek má uzavretú akúkoľvek inú dohodu s kýmkoľvek (nájomná zmluva, zmluva o výkone správy, zmluva o vedení účtu v banke, zmluva o akomkoľvek úvere....)....žiadne zmluvné podmienky sa nemenia, nemenia sa ani zmluvné strany - zmena názvu, mena, adresy, jednej zo zmluvných strán nie je dôvodom na uzavretie novej zmluvy....
avalik
03.09.13,19:04
akoze to uz je chore, takze podla ich logiky ak sa vydam a zmenim meno tak moje maturitne vysvedcenie je neplatne?

pracovnicky UPSVaR nie su kompetentne sa vyjadrovat k platnosti pracovnych zmluv - nech robia to co maju podla zakona
horka
04.09.13,10:00
Ďakujem za radu, aj mňa to zarazilo, ale nie som vševed, tak sa radšej pýtam.