babs
16.03.06,14:38
prosím o radu. robím cash flow a potrebujem poradiť, čo sa zahŕňa do riadku A.1.13 - Ostatné položky nepeňažného charakteru, ktoré ovplyvňujú výsledok hospodárenia z bežnej činnosti. môžete mi prosím niekto uviesť nejaké príklady..robím cash flow prvý raz a nejako mi to vôbec nesedí. ďakujem za každú radu.
babs
16.03.06,14:18
prosím nevie nikto poradiť..??
KEJKA
16.03.06,15:32
nemá to konkrétnu náplň.... davaju tam práve to čo nesedí.
babs
16.03.06,15:36
takže mám tam hodiť ten rozdiel čo mi vznikol?? ale ako budem vediet čo to je??:) a čo keď je ten rozdiel príliš veľky??
skpeter
16.03.06,15:39
co takto napriklad kurzove rozdiely vyplyvajuce zo vzajomnych zapoctov. su v hospodarskom vysledku ale neprebehli cez bankovy ucet/neovplyvnili CF
ine podobne operacie zo zapoctov s vplyvom na HV
babs
16.03.06,15:45
kurzové rozdiely mám niekde inde tak neviem čo mi tam nemôže sedieť..ešte mám otázočku cash flow robím pred tým ako zaúčtujem daň z príjmov??
KEJKA
16.03.06,16:11
kurzové rozdiely mám niekde inde tak neviem čo mi tam nemôže sedieť..ešte mám otázočku cash flow robím pred tým ako zaúčtujem daň z príjmov??
áno teraz sa to volá Prehľad o peňažných tokoch a vychádza sa z HV pred zdanením. Uvedieš tam daň zaplatenú v roku 2005 (cash), samozrejme musíš upraviť zmenu záväzkov o vplyv zmeny DPPO.
tie iné položky, ako KR - to sa v jednej časti vylučuje z HV a v inej sa to uvádza, je to plusmínus, takže to ten rozdiel neovplyvní.
A nemáš náhodou niečo na 58x a 68x?
babs
16.03.06,16:18
na 58x a 68x nemám absolútne nič..už som z toho zúfala tri dni tu maturujem nad tým..program mi sám prepočíta čísla..rozdiel mám 45 tis. pozerala som aj nastavenia účtov, niečo je prednastavené, niečo som prednastavila sama podľa podkladov od firmy, od ktorej máme softvér.daň som ešte nezaúčtovala a riadky záväzkov a pohľadávok mi načítava priamo zo súvahy..no som z toho zmätená, že v čom môže byť háčik..
KEJKA
16.03.06,16:23
ja by som sa na SW nespoliehala.
a vyradenie - predaj DM si si správne urobila?
Kontrolujem si to tak, že vypoťítam zmenu ZC, ktorá sa musí rovnať odpisom, obstaraniu nového (IČ), ZC vyradeného.
babs
16.03.06,16:30
nemám ani vyradenia ani predaj :) to je hrozné možno keby som nejaký mala bolo by to ľahšie..
Jana Acsová
16.03.06,16:35
Ak vychádzate zo zmeny stavu záväzkov a pohľadávok ... a ťahá vám to zo súvahy, tak napríklad aj "zaplatená daň z príjmu" vám ovplyvňuje rozdiel, nakoľko vychádzate z HV pred zdanením a zrejme vám účet 341 ťahá do zmeny stavu záväzkov, alebo pohľadávok. A takých položiek môže byť viac, v prípade, že ostatné toky vykazujete priamou metódou.
babs
16.03.06,16:40
daň z príjmu roku 2005 ešte nemám ani zaúčtovanú takže vlastne sa mi na účte 341 ešte neobjavila..ja som kontorolovala výstup súvahy či so to stiahlo dobré čísielka a tam mi to sedelo..účet 341 tam zahrnutý nebol..45 tisíc je maličký rozdiel oproti našej dani aj za rok 2004 ktorá bola zaplatená v roku 2005 aj oproti tej čo máme za rok 2005..je to taka suma že naozaj to musí byť niekde nejaká asi maličkosť lebo inak si to neviem vysvetliť..ale v riadku A1.13. nemám nič uvedené a neviem čo iné by tam mohlo uvedené byť..ak robíte niekto v omege, možno by vedel poradiť ako postupovať..hmm..:confused:
KEJKA
16.03.06,17:03
45 je síce málo ale môže to byť saldo veľkých plusov a mínusov.
ak máš vyspoké čísla tak tých 45 je nevýznamná suma a šupni to do 1.1.13.
Ale určite nemáš dobre tú daň z príjmu, lebo asi si platila preddavky a tie treba uviesť ako zaplatenú daň ale aj doplatok za rok 2004. Toto máš dobre?
Ked hovoríš, že 341 ti netahá.... len do záväzkov ale v zaplatenej dani to máš?
a máš upravené záväzky o nezaplatené DF za obstaranie DNaHM? neodpovedala si ani či ti vyšla tá kontrola okruhu "O"_triedy ako som ti popísala.
babs
17.03.06,06:27
preddavky sme platili a je tam zahrnuta aj DzP z roku 2004. tú 341 mi neťahá do záväzkov ale do zaplatenej dane ano..nezaplatené DF za obstaraný majetok som teraz skontrolovala, všetky faktúry boli uhradené do konca roka..no a co sa týka toho predaja a vyradenia majetku, tak vlastne mi sme nič nepredávali ani nevyraďovali takže tam by to malo byť v poriadku..odpisy mi sedia aj sumy na obstaraný majetok..tak už fakt neviem :(
Braňo
17.03.06,06:31
skúsila si moje tlačivo na cash flow? je v tlačivách. :)
babs
17.03.06,06:37
brani pozerala som si to ale ja potrebujem tu nepriamu metódu tak neviem či je to podobné možno mi povieš že ano :)) tak neviem či sa mám teda pustiť do toho..každá firma si môže vybrať akou metódou to bude robiť alebo je to niekde určené?? http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif