Peter.Batorkhezy
04.09.13,10:06
Zdravim, mam podnajom v starom bytovom dome (cca zaciatok 20. storocia) s 3,5 metrovym stropom na ktory chcem namontovat gymnasticke kruhy (dve uchytenia polmetra od seba). Akurat dnes ma vsak sused schladil informaciou ze strop je z dreva. Existuje nejaka moznost ako ich nan bezpecne uchytit?
juraj:-)
04.09.13,13:48
Strop z dreva, drevo o hrubke 20 cm alebo 2 cm? Ak sú tam hrady, tak ich namontovať na ne. Ale môžu byť už práchnive a čakať na výmenu. To by chcelo vidieť.
RZ Projekt
05.09.13,11:08
Ako hovori Juraj, treba zistit prierez dreveneho tramu, prepocitat zatazenie, ktore nan posobi + pridavok tvojej hmotnosti a zistit ci vyhovie. Alebo druha moznost je namontovat to tam a uvidis ci sa to bude prehybat pod tvojou vahou :).
lujza.j
05.09.13,17:06
no...jednak by som to asi konzultovala s prenajímateľom...
tictac7
05.09.13,18:22
tak, tak, bez písomného súhlasu vlastníka.....ojojoooooj
chandler
06.09.13,05:50
mozes to tam kludne namontovat, to zatazenie je zanedbatelne, akurat musis zisti kde su tie tramy a kotvit to priamo do nich - byvaju vo vzdialenosti 0,9metra osovo od seba vacsinou.
marleau
06.09.13,12:54
Moja rada je, ak to dovolí prenajímateľ, namontovať naprieč aspoň štyroch nosníkov jeden ďalší a o tie prichytiť kruhy. Zaťaženie sa tým rozloží do viacerých nosníkov, ktovie v akom stave sú.