darkdevilll
04.09.13,10:14
Dobrý deň poraďáci. Celý môj problém viazne na tom,že sa akosi nemôžem dočkať spravodlivosti a satisfakcie v tomto našom krásnom právnom štáte.
V roku 2010 som bol obvinený z týrania detí.Vyšetrovaním som bol očistený z tohto obvinenia, ale jedno z detí si to odnieslo úradným umiestnením do výchovného zariadenia ako odmenu,že vraj za krivú výpoveď voči mne.
Celá vec smrdela už od začiatku.Začalo sa to anonymným oznámením bez písomnej výpovede toho anonyma a bez akýchkoľvek dôkazov.Oznamovateľom bola obec.Deti v škole boli vypočúvané sociálnou komisiou obce a policajným vyšetrovateľom bez prítomnosti kurátorky alebo zákonného zástupcu.Policajný vyšetrovateľ vyšetrovanie zastavil,ale úradné vyšetrovanie pokračovalo.Deti chodili zo školy zdeptané a dezorientované z toho,čo sa robí.Kompetentní ich navádzali na účelové krivé výpovede,ktoré boli písomne aplikované v posudkoch a charakteristikách,kde moju osobu obviňovali z absurdných spôsobov týrania.V tejto absurdnej situácii som si užil aj úradného šikanu ako napr. povinné terapie u cvokára ako obvinený a potom ako obeť,že vraj preventívne,aby som deti nezačal týrať z nejakej živočíšnej pomsty.Okrem toho som bol obvinený aj z týrania manželky,na čo ona pred vyšetrovateľmi reagovala výbuchom smiechu a šla do kolien.Privolaný znalec psychológ dospel k záveru, že k týraniu nedošlo a maloleté deti boli navádzané na krivé výpovede voči mojej osobe.Pri hľadaní vinníka tohto stavu padol čierny peter na najstaršieho syna,ktorý bol za odmenu na dva roky v tábore pre neposlušné detičky.Museli sme dobrovoľne-nasilu súhlasiť s menším zlom pod hrozbou súdneho rozhodnutia o jeho umiestnení do redokačného centra.Jeho pobyt v tomto zariadení našu rodinu vyšlo cca na 8000,- EUR(cestovné,stravné,povinná výbava a zvýšené náklady na oblečenie a veci dennej potreby).Je to nezanedbateľná suma,ktorá moju rodinu,keď že som dôchodca s podlomeným zdravím,dostala do stavu chudoby a platobnej neschopnosti.Však účty treba platiť,ale keď nie je z čoho?,a moje príjmy sú a budú obmedzené,však som len bežný smrteľník.Ale kašľať na mňa,ale čo si vytrpeli moje decká,keď v priebehu tých dvoch rokov som nepočúval nič iné,ako škvrkot v ich bruškách!
Podal som trestné oznámenie na PZ pre trestný čin krivého obvinenia, rozbieham občiansko-právny spor o odškodnenie a ďalšie náležitosti.
Policajné vyšetrovanie je na mŕtvom bode,naťahuje sa obštrukciami zo strany štátu.Oslovený advokáti v regióne odskakujú z prípadu z dôvodu konfliktu záujmov,lebo zastupovali buď obec,školu alebo ten a tamten štátny úrad.
Už som zúfalý z celej situácie,lebo počas vyšetrovania sublimujú úradné dokumenty,objavujú sa nové listiny v pozmenenej ľudskej forme,lebo manželka podpisovala každú stranu vyšetrovacieho spisu,že s ním bola oboznámená a teraz sú v spisoch tie najhlavnejšie dokumenty,na základe ktorých ma obvinili,ňou nepodpísané.Vyšetrovací spis z PZ asi tiež zožrali permoníci,lebo že vraj trestné oznámenie z týrania na moju osobu neevidujú!Tak potom na základe akého oznámenia a nariadenia vypočúvali príslušníci PZ naše deti?!!!
Tak a teraz prosím Poraďáci poraďte,na čo všetko mám nárok ja a moja rodina okrem náhrady priamej finančnej straty za pobyt syna vo výchovnom zariadení a hlavne ako a kde začať,keď oficiálna cesta cez políciu akosi umiera,a s výdatnou pomocou právnikov v regióne tiež nemôžem počítať.
marleau
04.09.13,08:20
Ako na nich? Jedine guľkou, ináč to naozaj nejde.
darkdevilll
04.09.13,09:00
ten s guľkou v hlave bude označený za vinníka pri ich vynaliezavosti.
buchač
04.09.13,11:27
....." a maloleté deti boli navádzané na krivé výpovede voči mojej osobe......"....

Kto bol ten dobrák ???

Nuž , povedal by som , že v dnešnej dobe sa už pomaly s každou 3,14-nou svojej spravodlivosti dovoláva v Štrasburgu...

Mám za to , že toto ale nie je z tých prípadov ....
Keď si už toľko love vycáloval , nuž obetuj ešte nejaké a zažaluj jednotlivca , úrady , obec , štát ...a pýtaj solídnu sumu , aby bolo z čoho skresať ...