Daniela81
04.09.13,10:32
Ahojte vsetci uctovnici. So vzrastajucimi nakladmi na papiere, tonery, sanony, euroobaly atd mi vyvstava otazka - fakturujete spotrebny material svojim zakaznikom? Alebo material uz mate skryty v cene sluzby? Alebo im ho "poskytujete zdarma"? Dakujem za odpovede a pekny den.
Tweety
04.09.13,08:36
Na predaj tonerov, papierov, obalov treba aby to bolo v živnosti. Ak máš vedenie účtovníctva, fakturuješ v cene účtovníctva všetko, teda aj ich spotrebu počas prác pre klienta.
Daniela81
04.09.13,09:26
ahoj tweety, dakujem za odpoved.. neslo mi o to kedy mozem/nemozem fakturovat, v tomto mam jasno, skor ako to maju uctovnici zavedene v praxi.. z takeho toho moralneho hladiska.. ci svojim zakaznikom tieto veci uctuju priamo, alebo nepriamo alebo im tieto veci len tak poskytnu zdarma k sluzbe - vid otazku vyssie..



Na predaj tonerov, papierov, obalov treba aby to bolo v živnosti. Ak máš vedenie účtovníctva, fakturuješ v cene účtovníctva všetko, teda aj ich spotrebu počas prác pre klienta.
Hakika
04.09.13,10:10
Ja si do v podstate započítam do ceny. Veď tá cena sa odvíja aj od toho, koľko je napr. dokladov - spotreba papiera a toneru a pod.
tictac7
04.09.13,10:28
...bežný spotrebná materiál mám zakalkulovaný v cene. Počula som však, že niektorí fakturujú šanóny...
Daniela81
04.09.13,11:18
vdaka za odpovede.. ja to prave riesim, pretoze som sa s klientami dohodla na nejakych cenach, ale pozeram, ze som mohla dopredu ratat aj s materialom.. pri niektorych firmach to nie je sranda :-( a na zaciatku spoluprace ste tieto veci prejednavali so zakaznikmi?
kremienok76
04.09.13,12:50
Ja mám v cenách zakalkulovaný materiál tiež, ale napr vo firmách kde musí ísť príloha k FA tie účtujem navyše, ale účtujem aj akési "skladné" vo výške 20€ k trinástemu paušálu za to, že u mňa ostávajú šanony archivované .... známa zase účtuje každému každému klientovi na začiatku roka 30€ na materiál na celý rok.
Daniela81
04.09.13,15:48
Dakujem ti za odpoved. Chcela som by som sa este spytat, nemali s tym zakaznici problem.. Uz vidim ako sa ti moji budu krutit :-( Mate to nejako zafixovane aj v zmluve?


Ja mám v cenách zakalkulovaný materiál tiež, ale napr vo firmách kde musí ísť príloha k FA tie účtujem navyše, ale účtujem aj akési "skladné" vo výške 20€ k trinástemu paušálu za to, že u mňa ostávajú šanony archivované .... známa zase účtuje každému každému klientovi na začiatku roka 30€ na materiál na celý rok.
kremienok76
04.09.13,19:36
Dakujem ti za odpoved. Chcela som by som sa este spytat, nemali s tym zakaznici problem.. Uz vidim ako sa ti moji budu krutit :-( Mate to nejako zafixovane aj v zmluve?


Ja mám v cenách zakalkulovaný materiál tiež, ale napr vo firmách kde musí ísť príloha k FA tie účtujem navyše, ale účtujem aj akési "skladné" vo výške 20€ k trinástemu paušálu za to, že u mňa ostávajú šanony archivované .... známa zase účtuje každému každému klientovi na začiatku roka 30€ na materiál na celý rok.

áno mám to podchytené v zmluve, že sa účtuje podľa aktuálneho cenníka... a aj sme si to povedali vlastne s každým pri podpise zmluvy...
promont maja
05.09.13,04:15
... určite nie ... pripájam sa týmto k Tweety ... nepredávam tovar, či materiál ... poskytujem službu, a tak by všetky náklady spojené s touto službou mali byť už v cene ... a čo sa týka šanónov, tie si klient zaobstará za vlastné, nakoľko máme každý iné estetické cítenie ...
Daniela81
05.09.13,05:08
cize mi radis prehodnotit svoje ceny a pripadne sa na zaciatku spoluprace dohodnut s klientom, ze sanony a iny archivny material si zaobstara sam?


... určite nie ... pripájam sa týmto k Tweety ... nepredávam tovar, či materiál ... poskytujem službu, a tak by všetky náklady spojené s touto službou mali byť už v cene ... a čo sa týka šanónov, tie si klient zaobstará za vlastné, nakoľko máme každý iné estetické cítenie ...
Eugenika
05.09.13,05:52
My ako firma s zhruba 30-timi stalymi klientmi mame jednoznacne spotrebny material v cene poskytovanych sluzieb. Su klienti, ktori maju poziadavky na urcitu farbu sanona, co respektujeme, ostatnym je to jedno, dostavaju klasicke cierne, kupovane v akciovych cenach. Vo vlastnom zaujme sa snazime neplytvat materialom, ale v kazdom pripade by mi pripadalo nevhodne sumu za material pytat od klienta zvlast. Tiez by nam vzhladom na mnozstvoklientov a mnozstvo dokladov nevyhovovalo ziadat od klienta kupu sanonov. Su klienti, ktorych ich maju za cely rok do 10, ale aj taki, co ich maju 30. Podla mna ma byt vsetko v cene.
Daniela81
05.09.13,06:11
dakujem za odpoved.. ved prave, ze aj mne sa to zdalo blbe, tak som sa radsej opytala..


My ako firma s zhruba 30-timi stalymi klientmi mame jednoznacne spotrebny material v cene poskytovanych sluzieb. Su klienti, ktori maju poziadavky na urcitu farbu sanona, co respektujeme, ostatnym je to jedno, dostavaju klasicke cierne, kupovane v akciovych cenach. Vo vlastnom zaujme sa snazime neplytvat materialom, ale v kazdom pripade by mi pripadalo nevhodne sumu za material pytat od klienta zvlast. Tiez by nam vzhladom na mnozstvoklientov a mnozstvo dokladov nevyhovovalo ziadat od klienta kupu sanonov. Su klienti, ktorych ich maju za cely rok do 10, ale aj taki, co ich maju 30. Podla mna ma byt vsetko v cene.
promont maja
05.09.13,06:55
cize mi radis prehodnotit svoje ceny a pripadne sa na zaciatku spoluprace dohodnut s klientom, ze sanony a iny archivny material si zaobstara sam?


... určite nie ... pripájam sa týmto k Tweety ... nepredávam tovar, či materiál ... poskytujem službu, a tak by všetky náklady spojené s touto službou mali byť už v cene ... a čo sa týka šanónov, tie si klient zaobstará za vlastné, nakoľko máme každý iné estetické cítenie ...

... áno ... mám klientov, ktorým by prekážalo, ak by boli šanóny v inej farbe, aká sa mu páči ( na každý rok majú v inej farbe) ... a iný spotrebný ( napr. aj vrátane archívnych krabíc) materiál má už v cene služby ...