raul_7
04.09.13,12:39
Ahoj. Dnes mi volali z obchodu (Baumax), že moja reklamácia kosačky je vybavená. Ale: Hneď ma aj upozornili na to, že kosačka bola opravená mimo záruky (údajne bolo veľa oleja v motore). Preto sa chcem spýtať, či si môžu danú čiastku (25 euro - nieje to veľa ale pre nič za nič sa mi nechce platiť) pýtať alebo nie, pričom ma vopred ani neupozornili a ani žiadno inak nekontaktovali o tom, že mi ju opravia ale za peniaze. Vopred za odpovede ďakujem.
arizona
04.09.13,13:43
Podla spravnosti ta mali vopred kontaktovat a spytat sa, ci budes suhlasit s opravou a cenou.
Bez tvojho schvalenia to robit nemali a mali reklamaciu odmietnut ako zavadu,na ktoru sa zaruka nevztahuje.
raul_7
04.09.13,19:09
A teraz by som mal ako postupovať? Ďakujem
misoft
04.09.13,19:21
Oznám im, že vzhľadom k tomu, že ťa neupozornili na mimozáručnú opravu, ku ktorej si súhlas nedal, považuješ reklamáciu za nevybavenú (bez tvojho súhlasu vykonali na tvojom majetku tebou neautorizované zásahy) a máš podozrenie, že týmto postupom mohli poškodiť kosačku.
Pokiaľ táto kosačka bola stará 6 mesiacov a menej - oni nemali čo riešiť množstvo oleja - vtedy sa to považuje za výrobnú vadu. Do 12 mesiacov odo dňa kúpy mohli zamietnuť len na základe znaleckého posudku (a ten istotne nemajú) a i napriek tomu vykonali opravu bez tvojho súhlasu -jednoducho porušili zákon.

Nepreber po vykonaní opravy - oznám SOI.