Janka215
04.09.13,17:56
Som na PN pretože som tehotná a nemôžem vykonávať fyzicky náročnú prácu,ktorú mám a aj môj vek už je rizikový.Diagnóza je 026.Zdravotne sa cítim vcelku fajn,len niekedy viac únava.Rada by som však viac chodila na vychádzky do prírody,lenže ja bývam v meste a nestihnem za 2 hodiny zájsť mimo mesto niekam do prírody, kde je ticho a čistý vzduch,to pri hlavnej stanici kde bývam nemám.Mám aj dýchacie problémy-nosné dutiny stále zapálené.Môj lekár súhlasí aj z celodennými vychádzkami,ale musím si ísť sama na SP požiadať o zmenu vychádzok s tým,že môj lekár súhlasí.Ale keď som sa bola opýtať tak ma zamestnankyňa odbila že to sa nedá a prečo atd..Potom mi ale povedala,že vedúca tam nie je a že mám prísť za ňou ale že ma upozorňuje,že je nekompromisná.Tak sa chcem opýtať čo v takomto prípade mám robiť a ako sa dozviem a kde na akú diagnózu je možné dostať celodenné vychádzky.Ďakujem za akékoľvek odpovede.
veronikasad
04.09.13,16:00
Pošli žiadosť o určenie vychádzok v inom termíne písomne posudkovému lekárovi SP.
Janka215
04.09.13,16:02
Skúsim a ďakujem za rýchlu odpoveď
Ice dive
04.09.13,16:27
hmm to je zvlášne, že lekár, čo vypisuje PN-ku.... posiela do SP, aby vypísali vychádzky... to čo je za polovičatú robotu??? moja manželka má tiež PNku, keďže budem tata:D :D:D a jej lekár napísal vychádzky od 8:00 do 20:00 bezakýchkoľvek problémov a akýchkoľvek návštev SP... toto čo ty píšeš je podľa mňa čistá provokácia SP, že áno tu máš PNku a choď si dohodnúť vychádzky... prípadne aj kedy ti môžu prísť na kontrolu..
Janka215
04.09.13,17:04
Veď práve ja som z toho tiež zmetená,lekár mi povedal,že on to zmeniť nemôže iba SP,lebo že oni mu to takto stanovili.Napísal mi dve vychádzky doobedu 2 hod. a poobede 2 hod.Tiež si myslím že by to nemal byť problém aby tehotná nemohla mať celodenné vychádzky,pokiaľ nie je iná diagnóza.Ja som z Lipt.Mikuláša a tak neviem či je to u nás takto alebo mám skúsiť iného lekára?.Ďakujem za odpoveď,určite teraz viem,že sú možnosti len musím prísť na to ako.
veronikasad
04.09.13,17:06
PN-ku ti vypisoval obvoďák alebo gynekolog ?
Ice dive
04.09.13,17:54
možno je to podstatná informácie u nás to bol obvoďák na radu gynekológa... ale obvoďáčke to bolo šuma fuk... napísala si čo chcela a ako chcela prvé dva týždne to bolo bez vychádzok a potom tam šupla jednu 12 hodinovú denne:D:D:D
Janka215
04.09.13,18:05
Mne dal PN gynekológ,Ice dive-to ste vyhrali,budem šťastná ak sa mi niečo podobné podarí
Janka215
05.09.13,17:48
Dnes som bola u obvodnej opýtať sa či by mi ona mohla dať celodenné vychádzky, keby som bola u nej PN ,tak a povedala mi,že ona by nemohla zasahovať do špecializácie lekára ale podľa nej mal on vyznačiť celodenné vychádzky keď s tým súhlasil,ale že keď ma on posiela na SP, tak by som mala ísť za vedúcou.Tak zajtra idem za vedúcou SP, držte mi palce.