Marianna01
16.03.06,15:54
Malilililinké občianske združenie, ktoré vzniklo v r. 2005 (celý príjem OZ je 2000,- za vklady členov) ma požiadali o podanie DP a účtovníctvo. Iba podotknem, že majú pridelené DIČ.
Volala som na DU, či podať alebo nepodať DP. Pracovníčka (mimochodom veľmi príjemná pani - čo sa na DU nestáva tak často, dokonca ani nerozprávala odveci - :p) mi povedala, že pokiaľ majú DIČ, doporučuje DP podať. Nie kvôli zákonu, ale kvôli správkyniam - majú vraj potom prehľad, kto podal a nepodal DP, vedia, že si organizácia nezanedbala povinnosť. Takže vypísať NULOVÉ DP BEZ VŠETKÝCH VÝKAZOV. To isté mi povedala aj o SVB do 300tis., ak už majú pridelené DIČ.
Snáď tento poznatok niekomu pomôže.
Prajem príjemný deň - ja mám dnešný celkom dobrý...:)
blcha
26.03.06,13:52
Neveríme !!!
Judita 27
29.03.06,17:23
To je presne to, čo som potrebovala vedieť! Pekný deň
GABAZ
29.03.06,20:11
Niekedy dávno som účtovala nadáciu, príjmy za rok nedosiahli 300.000. Trápila som sa s tým na kolene a nakoniec som prišla na to, že DP nemusíme podávať. Na DÚ mi dali informáciu, že bude dobré ak DP odovzdáme.
katuskuliena
31.01.13,12:51
mne na DU poradili, ze ak nevznika povinnost podat DP, staci napisat na DU o tom oznamenie, ze organizacia nedosiahla v uctovnom roku zisk, nema ziadne prijmy, ktore su predmetom dane, a vyplyvajuc z uvedenych sa za uctovny rok nepoda DP a bodka ....