Mijara
05.09.13,09:17
Dobry den, prosim poradit, mozem preplatit zamestnancovi blocek (nakup z potravin - drobny nakup, cistiace potreby, kava a pod.) ktory je zaplateny stravnymi listkami? Stravne listky ale nie su dokonca ani jeho, stravne listky nedostava. Mozem si uplatnit dph z takehoto blocku? Dakujem.
Braňo
05.09.13,07:34
za stravné lístky nie je možné kupovať nič iné ako potraviny a nealko, čiže skôr nie.
ivka70
05.09.13,07:35
Teba v podstate nemusi zaujimat, ako to zamestnanec platil, ak je to naklad firmy, ma zamestnanec narok na vratenie vlastnych prostriedkov, ktore za nakup dal.
ivka70
05.09.13,07:36
Mohlo ist o iny typ listkov, za ktore sa daju nakuit aj veci z drogerie ..... ale aj tak to nie je podstatne v tomto pripade .... to malo zaujimat obchod, kde dotycny platil.
kremienok76
05.09.13,07:43
bez problémov mu to môžeš preplatiť, pracovník to napr. mohol platiť aj kartou k jeho BU, ty si to predsa dávaš do nákladov alebo do repre a preplácaš zo svojej pokladne
promont maja
05.09.13,09:28
... ak kupuje zamestnávateľ stravné lístky, podpisuje zmluvu, v ktorej má byť o. i. uvedená skutočnosť, že takéto stravné poukážky, lístky a pod. použije na nákup jedného teplého jedla a nápoja a to celé ešte v intenciách tzv. Zásad zdravého stravovania ... ak teda uznáš takýto nákup hradený stravným lístkom zamestnanca, zamestnávateľ by mal prehodnotiť spotrebu tohto stravného lístka zamestnancom ...
Stefan2005
05.09.13,09:32
... treba čítať zadanie - daný zamestnanec stravné lístky ani nedostáva ... nie je čo prehodnocovať !
kremienok76
05.09.13,09:38
píše, že to ani neboli jeho stravné lístky, takže ja ako zamestnávetľ nemám čo prehodnocovať.... on mi doniesol bloček uhadený ceninou, a ja mu za to preplatím hotovosť...
Janiela
05.09.13,09:52
prikláňam sa k Stefanovi2005